Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальне право та кримінологія, кримінально-виконавче право


Дякур Марія Дмитрівна. Замах на злочин: проблеми кримінально-правової кваліфікації та відповідальності : Дис... канд. наук: 12.00.08 - 2009.



Анотація до роботи:

Дякур М.Д. Замах на злочин: проблеми кримінально-правової кваліфікації та відповідальності. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук зі спеціальності 12.00.08 - кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право. - Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. - Київ, 2009.

У дисертації викладено результати комплексного кримінально-правового дослідження проблем кримінально-правової кваліфікації та відповідальності за замах на злочин. Проаналізовано законодавство про кримінальну відповідальність за замах на злочин в історико-правовому, порівняльно-правовому та формально-правовому аспектах. Дисертантом досліджено поняття й ознаки замаху на злочин, а також критерії розмежування замаху на злочин від готування до злочину і закінченого злочину.

В роботі розглянуто види замаху на злочин, їх ознаки, а також на основі дослідження дано авторське визначення поняття «непридатний замах», обґрунтовано необхідність його виділення та законодавчого закріплення. Дисертантом досліджено підставу кримінальної відповідальності за вчинення замаху на злочин та особливості призначення покарання за замах на злочин.

Автором запропоновано рекомендації щодо вдосконалення відповідних положень чинного Кримінального кодексу України.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, що виявилось у результаті удосконалення кримінальної відповідальності за вчинення замаху на злочин. У висновках роботи містяться загальні підсумки результатів, одержаних у процесі дисертаційного дослідження щодо визначення правової природи замаху на злочин, його виникнення та історичної еволюції; характеристики та визначення понять «замах на злочин», «непридатний замах»; встановлення та визначення об’єктивних і суб’єктивних ознак замаху на злочин; визначення підстави кримінальної відповідальності за вчинення замаху на злочин; дослідження специфіки призначення покарання за вчинення замаху на злочин.

Крім того, дисертанткою обґрунтована необхідність внесення таких змін до чинного Кримінального Кодексу України:

1) частину 2 ст. 13 викласти в такій редакції:

«Незакінченим злочином визнаються стадії готування до злочину та замаху на злочин».

2) доповнити частиною 3 ст.13, яку викласти в такій редакції:

«Незакінченим злочином визнається вчинення особою умисного, суспільно небезпечного діяння (дія чи бездіяльність), яке не містить усіх ознак складу злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини КК у зв’язку з тим, що злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від волі винного».

3) доповнити частиною 4 ст. 15, яку викласти в такій редакції:

«Замах на вчинення злочину є непридатним, якщо злочинний результат не настає внаслідок помилки особи в об’єкті (предметі) посягання чи засобах вчинення злочину».

4) викласти частину 3 ст.68 КК України у наступній редакції:

«За вчинення закінченого замаху на злочин строк або розмір покарання не повинен перевищувати трьох четвертих максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини цього кодексу.

За вчинення незакінченого замаху на злочин строк або розмір покарання не повинен перевищувати двох третіх максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини цього кодексу».

Публікації автора:

  1. Дякур М.Д. Інститут замаху на злочин в кримінальному праві зарубіжних країн / М.Д. Дякур // Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Спецвипуск. Т. 2. – К.: Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2005. – С. 464-467.

  2. Дякур М.Д. Розвиток кримінального законодавства про замах на злочин в Україні / М.Д. Дякур // Науковий вісник Чернівецького університету. – 2006. – Вип. 333. – Правознавство. – С.117-122.

  3. Дякур М.Д. Поняття, ознаки та аналіз складу замаху на злочин / М.Д. Дякур // Науковий вісник Чернівецького університету. – 2006. – Вип. 348. – Правознавство. – С. 115-119.

  4. Дякур М.Д. Особливості призначення покарання за вчинення замаху на злочин: проблеми теорії та практики / М.Д. Дякур // Науковий вісник Чернівецького університету: Збірник наук. праць. Вип. 402: Правознавство. – Чернівці: Рута, 2007. - С.120-122.

  5. Дякур М.Д. Критерії відмежування замаху на злочин від закінченого злочину / М.Д. Дякур // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія Право. Випуск 9. Ужгород: ЛІРА, 2008.– С.384-387.

  6. Дякур М.Д. Відмежування замаху на злочин від готування до злочину / М.Д. Дякур // Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 39. – К.: Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2008. – С. 532-537.

  7. Дякур М.Д. Еволюція законодавчого визначення замаху на злочин / М.Д. Дякур // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет конференції «Наука і життя: Українські тенденції, інтеграція у світову наукову думку» 20-25 квітня 2005 року. – Київ, 2005. – Ч. 2. - С.49-51.

  1. Дякур М.Д. Суб’єктивні ознаки замаху на злочин / М.Д. Дякур // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет конференції «Сучасна українська наукова думка» 6-10 червня 2005 року. – Київ, 2005. – Ч.3. – С.29-30.

  2. Дякур М.Д. Добровільна відмова при вчиненні замаху на злочин / М.Д. Дякур // Верховенство права у процесі державотворення та захисту прав людини в Україні: Матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної конференції (28-29 квітня 2005 р.). – Острог: правничий факультет Національного університету «Острозька академія», 2005. – С.323.

  3. Дякур М.Д. Об’єктивні ознаки замаху на злочин / М.Д. Дякур // Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції «Динаміка наукових досліджень - 2005». Том 43. Право. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – С.5-6.

  4. Дякур М.Д. Особливості добровільної відмови при вчинені замаху на злочин / М.Д. Дякур // Матеріали конференції «Ерліхівські читання» 11-12 травня 2005 року. – Ерліхівський збірник. Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Випуск 4-5. – Чернівці: Рута, 2005. - С.216-219.

  5. Дякур М.Д. Особливості відмежування замаху на злочин від готування до злочину / М.Д. Дякур // Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку: Зб. тез наук. доповідей за матеріалами ІІІ Міжнародної наук.-практ. конф., м. Луцьк, 23-24 березня 2007.- Луцьк, 2007. – С.240-241.