Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Кузіна Вікторія Вадимівна. Використання сіліконового матеріалу "Сілгап" для обтурації кореневих каналів при лікуванні хронічного періодонтиту постійних зубів : дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Інститут стоматології АМН України. - О., 2006.



Анотація до роботи:

Кузіна В.В. Використання сіліконового матеріалу “Сілгап” для обтурації кореневих каналів при лікуванні хронічного періодонтиту постійних зубів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. Інститут стоматології АМН України, м. Одеса, 2006.

Дисертаційна робота присвячена оптимізації консервативного лікування хронічного періодонтиту шляхом проведення двохетапної методики з використанням нового пломбувального матеріалу “Сілгап”. Матеріал для пломбування кореневих каналів “Сілгап” розроблено на кафедрі стоматології дитячого віку, дитячої щелепно-лицьової хірургії та імплантології ХДМУ за сприянням співробітників АТ “СТОМА” на базі сіліконових каучуків. В експерименті вивчені фізико-механічні характеристики ”Сілгап”, характер взаємовідносин із кореневим дентином, біосумісність.

На підставі результатів досліджень розроблена та апробована в клініці методика лікування хронічного періодонтиту постійних зубів у два етапи. На першому етапі для прискорення репаративних процесів у періодонті проводили заповнення кореневих каналів пастою “Calasept” за рекомендаціями фірми-виробника на строк 3 місяці. На другому етапі методики лікування з метою герметичного пломбування кореневого каналу застосовували матеріал “Сілгап”. Під час роботи з матеріалом в клініці встановлені його високі технологічні властивості, що забезпечують легке введення до каналу, довготривалу якісну обтурацію, збереження природного кольору зубу, можливість відновлення коронок зубів після ендодонтичного втручання у найкоротші строки. Це дозволяє рекомендувати “Сілгап” як матеріал вибору для пломбування кореневих каналів постійних зубів різних функціональних груп.

У дисертаційній роботі представлено теоретичне обгрунтування і нове вирішення актуального наукового завдання, яке полягає в підвищенні ефективності лікування хворих на хронічний періодонтит шляхом використання кальційвмісного препарату „Calasept” та нового вітчизняного сіліконового матеріалу “Сілгап” для обтурації кореневих каналів.

1. Розроблено новий вітчизняний стоматологічний матеріал на основі сіліконових каучуків „Сілгап” для обтурації кореневих каналів.

2. Визначено, що сіліконовий матеріал “Сілгап” має переваги над евгенольним матеріалом „Endomethazone”: розчинність його в 10 раз менша і складає 0,06 %, лінійна усадка менша в 9 раз і складає 0,1 %. Матеріал “Сілгап” не виявляє ознак дезінтеграції, рівень адгезії до кореневого дентину в 2 бали фіксується на 10 % частіше.

3. Доведено, що матеріал “Сілгап” порівняно з „Endomethazone” повно та рівномірно заповнює канали видалених зубів по всій довжині при більш щільному контакті із кореневим дентином, оскільки має кращий рівень адгезії та більшу на 2 мм текучість.

4. Встановлено, що сіліконові композиції “Сілгап” та „RSA Roeco Seal Automix”, імплантовані в тіло щелепи кроликів породи Шиншила, не викликають деструктивних порушень та запальних проявів через 1 та 3 місяці після втручання. Навколо імплантованих мас утворюється сполучнотканинна капсула, що є свідченням їх біосумісності.

5. Отримано позитивний терапевтичний ефект від застосування методики лікування хронічного періодонтиту постійних зубів з використанням кальційвмісного препарату “Calasept” і нового вітчизняного матеріалу для обтурації кореневих каналів „Сілгап” у 97,84 % хворих з повним відновленням кісткової тканини у 82,5 % випадків.

Публікації автора:

1. Куцевляк В.И., Кузина В.В. Морфологическая характеристика перестройки тканей в области имплантации силиконовых композиций в тело нижней челюсти кролика // Український медичний альманах. - 2002. - № 2. – С. 50-53. Автору належить участь у проведенні хірургічної частини експерименту, догляд за тваринами і оцінка їх стану після втручання, аналіз і статистична обробка результатів, написання статті.

2. Куцевляк В.І., Кузіна В.В. Частота вживання деяких пломбувальних матеріалів стоматологами м. Харкова при лікуванні ускладненого карієсу // Архів клінічної медицини. - 2004. - № 1 (4) (додаток). – С. 43-45. Участь здобувача полягає у зборі та систематизації матеріалів опитування, їх статистична обробка, написання статті.

3. Кузіна В.В. Вивчення в експерименті розчинності деяких пломбувальних матеріалів для кореневих каналів // Вісник стоматології. -2004. - № 2. – С. 26-29.

4. Кузіна В.В. Використання сіліконового матеріалу “Сілгап” для пломбування кореневих каналів постійних зубів у ході лікування хронічного періодонтиту // Современная стоматология. – 2005. - № 4. – С. 39-43.

5. Деклараційний патент на корисну модель № 4493 А, Україна, МПК 7 А61К6/02. Склад для пломбування кореневих каналів зубів / Куцевляк В.І., Кузіна В.В. - № 20040503750; Заявл. 19.05.2004 р.; Опубл. 17.01.2005 р. - Бюл. № 1.

6. Кузина В.В. Экспериментальное исследование композиции на основе полиметилсилоксана и гидроксилапатита Кергап для пломбирования корневых каналов // Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии: Сб. статей. - Харьков: ХГМУ, 1999. - Вып. 2. - С. 64-65.

7. Куцевляк В.И, Кузина В.В. Оценка непосредственных результатов при пломбировании зубов с хроническими верхушечными периодонтитами композицией „Силгап” // Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии: Сб. статей. – Харьков: ХГМУ, 2003. – Вып. 5. - С. 97-99. Здобувачем проведено клініко-рентгенологічне обстеження та лікування хворих, аналіз результатів, написання статті.

8. Куцевляк В.І., Кузіна В.В. Клініко-рентгенологічна характеристика найближчих результатів використання композиції „Сілгап” при лікуванні хронічних періодонтитів // Сучасні технології профілактики та лікування в стоматології: Матеріали ІІ (ІХ) з’їзду Асоціації стоматологів України. – Київ: Книга плюс., 2004. - С. 151-153. Участь здобувача полягає у клініко-рентгенологічному обстеженні та лікуванні хворих, аналізі результатів, написанні статті.