Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Загальне землеробство


Літвінов Дмитро Вікторович. Вплив рівня інтенсифікації технологій вирощування польових культур у сівозміні на родючість темно-сірого опідзоленого грунту та врожайність гороху : Дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Інститут землеробства УААН. — К., 2004. — 192арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 129-149.



Анотація до роботи:

Літвінов Д.В. Вплив рівня інтенсифікації технологій вирощування польових культур у сівозміні на родючість темно-сірого опідзоленого ґрунту та врожайність гороху. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.01 – загальне землеробство. – Інститут землеробства УААН. – Київ. - 2004.

Дисертаційну роботу присвячено вивченню питання зміни ефективної і потенційної родючості темно-сірого опідзоленого крупнопилуватого легкосуглинкового ґрунту північного Лісостепу в умовах комплексного використання добрив і пестицидів.

Висвітлено результати польових та лабораторних досліджень по визначенню зміни біопродуктивності і токсикологічного стану агрофітоценозу за умови комплексного використання агрохімікатів у сівозміні при вирощуванні гороху. Обґрунтовано оптимальний ступінь насиченості зерно-просапної сівозміни агрохімікатами, що забезпечить відтворення ефективної і потенційної родючості темно-сірого опідзоленого ґрунту при мінімальному забрудненні агроекосистеми залишками агрохімікатів в умовах північного Лісостепу.

В умовах темно-сірого опідзоленого ґрунту північного Лісостепу рекомендується:

1. У зерно-просапних сівозмінах для досягнення високого рівня ефективної та потенційної родючості ґрунту використовувати органо-мінеральну систему удобрення з внесенням 265 кг/га NPK по фону 10 т/га гною в середньому на 1 га сівозмінної площі в комплексі з інтегрованою системою захисту рослин, що передбачає застосування пестицидів з урахуванням економічних порогів шкодочинності.

2. За відсутності достатньої кількості мінеральних добрив у зерно-просапних сівозмінах використовувати на добриво побічну продукцію рослинництва (близько 5 т/га), що дозволяє знизити в органо-мінеральній системі удобрення насиченість сівозміни мінеральними добривами до 132 кг/га NPK при збереженні високого рівня ефективної і потенційної родючості ґрунту.

3. В умовах зерно-просапної сівозміни для отримання врожаю гороху на рівні 40 ц/га, пропонується внесення мінеральних добрив безпосередньо під культуру в дозі N30P60K60 на фоні післядії 10 т/га гною в комплексі з хімічними засобами захисту рослин.