Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право


14. Артеменко Сергій Вікторович. Цивільно-правові проблеми управління акціонерним товариством: дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Артеменко С.В. Цивільно-правові проблеми управління акціонерним товариством. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03. – цивільне право, цивільний процес, сімейне право та міжнародне приватне право - міжнародне приватне право. Інститут держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України. – Київ, 2004.

Дисертація містить комплексний аналіз теоретичних і практичних питань, пов’язаних із управлінням акціонерним товариством, виникненням та реалізацією цього права. Відзначається, що відносини з управління акціонерним товариством є частиною корпоративних відносин і належать до немайнових корпоративних відносин. Визначається коло відносин з управління акціонерним товариством, які належать до предмету цивільно-правового регулювання. Дається поняття органу акціонерного товариства на підставі аналізу визначення поняття органу юридичної особи в науковій літературі. Аналізується зв’язок права на управління акціонерним товариством з правом власності на акції та встановлюються випадки, в яких право на управління виникає до виникнення права власності на акції. Досліджуються відносини, пов’язані з утворенням, діяльністю органів управління акціонерним товариством, їх компетенцією. В дисертації розкривається стан наукової розробки щодо усунення проблем управління акціонерним товариством. Робиться висновок про те, що компетенція загальних зборів має бути обмежена законом. Досліджуються особливості права на управління власників привілейованих акцій. Вказується на можливість настання негативних наслідків, пов’язаних із утворенням дробових акцій внаслідок, наприклад, придбання акціонером розміщуваних товариством акцій під час реалізації переважного права, яке надається пропорційно частці належних акціонеру акцій у загальній їх кількості; проведення операцій консолідації та дроблення з акціями, випущеними товариством. Аналізуються відносини представництва акціонера на загальних зборах та надаються практичні пропозиції з вказаного питання.