Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Судова медицина


6. Адау Мануель Себастіау. Судово-медичне визначення часу настання смерті від странгуляційної асфіксії за імунними показниками крові: дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Адау Мануель Себастіау. Судово-медичне визначення часу настання смерті від странгуляційної асфіксії за імунними показниками крові. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.25 – судова медицина. Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Київ, 2002.

Дисертація присвячена виявленню впливу виду странгуляційної асфіксії на імунні показники трупної крові загиблих при визначенні часу настання смерті. Виявлено, що активність Т- і В-лімфоцитів (Т-хелперів, Т-супресорів) трупної крові залежить від виду механічної асфіксії (повішення, задушення петлею, задушення руками, комбінована травма: тупа травма голови й задушення петлею) і часу настання смерті. Розроблені статистично значимі діагностичні таблиці і поправочні коефіцієнти для встановлення ДНС, виведена формула визначення давності настання смерті, дані рекомендації з її застосування. Це дає можливість визначати час настання смерті з урахуванням виду странгуляційної асфіксії за особливостями змін динаміки імунних показників трупної крові в післясмертному періоді.

  1. Судово-медичне встановлення давності настання смерті з використанням імунологічних показників трупної крові є актуальним напрямком у вирішенні цієї проблеми і вимагає подальшої наукової розробки.

  2. Лімфоцити трупної крові диференційовано зберігають здатність до розеткоутворення після смерті, що дозволяє використовувати цю їх властивість для встановлення давності настання смерті. При цьому здатність до розеткоутворення Т-загальних та В - лімфоцитів зберігається продовж 72 годин, Т-хелперів – 48 годин, а Т-супресорів – тільки 24 години після смерті.

  3. Здатність до розеткоутворення Т-загальних, В-лімфоцитів, Т-хелперів і Т-супресорів залежить від виду странгуляційної асфіксії, що необхідно враховувати при встановленні давності настання смерті. Cтупінь зменшення здатності Т- і В-лімфоцитів до розеткоутворення є більшою у випадках смерті внаслідок задушення руками, ніж при повішенні та задушенні петлею. Що ж стосується Т-хелперів та Т-супресорів, то вид асфіксії впливає тільки на здатність до розеткоутворення Т-хелепрів.

4. Післясмертна здатність до розеткоутворення Т-загальних і В-лімфоцитів дозволяє встановлювати давність настання смерті в межах від 6 до 72 годин; Т-загальних лімфоцитів, В-лімфоцитів і Т-хелперів - в межах від 6 до 48 годин; Т-загальних лімфоцитів, В-лімфоцитів, Т-хелперів і Т-супресорів - від 6 до 24 годин.

5. Динамічне і кількісне зменшення здатності до розеткоутворення лімфоцитів крові дозволяє встановлювати конкретні терміни давності настання смерті в межах 72 годин післясмертного періоду.

6. Розроблений метод визначення давності настання смерті за імунними показниками лімфоцитарної ланки трупної крові дозволяє об`єктивізувати давність настання смерті у випадках повішення, задушення петлею, задушення руками і комбінації задушення петлею з черепно-мозковою травмою.

Публікації автора:

  1. Изменения некоторых иммунных показателей в крови погибших от механической асфиксии в раннем посмертном периоде. // В сб.: «Вопросы теории и практики судебно-медицинской экспертизы». - Запорожье, 1993.- С.80-81.

  2. Состояние некоторых иммунных показателей трупной крови при механической асфиксии. // «Актуальні питання теорії та практики судової експертизи». Харків, 2000.- С. 168.

  3. Визначення давності настання смерті осіб, що загинули внаслідок странгуляційної асфіксії, за станом імунних показників крові. // "Український судово-медичний вісник". К., 2000, №1.-С.32-34.

  4. Посмертна динаміка вмісту імунних показників розеткоутворення крові осіб, що загинули від странгуляційної асфіксії. // "Український судово-медичний вісник". К., 2000, №2.-С.26-27.

  5. Почасова динаміка показників розеткоутворення крові осіб, що загинули від странгуляційної асфіксії внаслідок задушення руками. //"Український судово-медичний вісник". К., 2001, №1.- С. 37-38.

  6. Посмертна динаміка вмісту імунних показників розеткоутворення крові осіб, що загинули від комбінованої травми (задушення петлею і травма голови). // «Український судово-медичний вісник». К., 2002, №1.- С. 24-26.