Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Імунологія та алергологія


Попова Ірина Борисівна. Стан імунітету у хворих на мікробну екзему з мікогенною алергією. : Дис... канд. наук: 14.03.08 - 2009.



Анотація до роботи:

Попова І. Б. Стан імунітету у хворих на мікробну екзему з мікогенною алергією. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.08 – імунологія та алергологія. – НДІ травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького, Донецьк, 2009.

Дисертація присвячена дослідженню стану імунітету у хворих на мікробну екзему з мікогенною алергією. В результаті дослідження виявлено зв’язок наявності у хворих на хронічну мікробну екзему підвищеного рівню специфічного IgЕ та специфічного IgG4 до алергенів непатогенних та умовно-патогенних грибів: Mucor racemosus, Alternaria tenuis, Candida albicans, Penicillium notatum, Cladosporium herbarum, Aspergillus fumigatus на стан основних показників клітинного та гуморального імунітету.

Досліджено рівень специфічного імуноглобуліну Е до алергенів окремих грибів у хворих на хронічну мікробну екзему. Встановлено, що в більшості з обстежених хворих підвищений рівень специфічного імуноглобуліну Е до алергенів Penicillium notatum – 39%, при цьому середній рівень показників виявився збільшеним у 2 рази. Виявлено, що з групи хворих з встановленим підвищеним рівнем специфічного IgE в 58% хворих встановлено чутливість до двох та більше алергенів грибів. Були отримані вірогідні дані, які свідчать, що при наявності в пацієнта сенсибілізації до Penicillium notatum він буде одночасно чутливим до одного з інших алергенів грибів.

Досліджено рівень специфічного імуноглобуліну G4 до алергенів окремих грибів у хворих на хронічну мікробну екзему. Встановлено, що в 95,7% з

обстежених хворих підвищений рівень специфічного імуноглобуліну G4 до хоча б одного з досліджуваних алергенів. В 47% хворих виявлено підвищений рівень специфічного імуноглобуліну G4 до алергенів Mucor racemosus.

Проведено дослідження імунної системи у хворих на хронічну мікробну екзему з підвищеним рівнем специфічного імуноглобуліну Е та специфічного імуноглобуліну G4. Встановлено, що рівень CD3+ та CD20+ клітин мав тенденцію до зниження, також показники IgA та IgM мали тенденцію до зниження. При проведенні кластерного аналізу в більш ніж половині випадків підвищений рівень IgE до одного чи більше алергенів грибів був пов’язаний з показниками імунограми.

В результаті дослідження виявлено зв’язок наявності у хворих на хронічну мікробну екзему підвищеного рівню специфічного IgЕ та специфічного IgG4 до алергенів непатогенних та умовно-патогенних грибів: Mucor racemosus, Alternaria tenuis, Candida albicans, Penicillium notatum, Cladosporium herbarum, Aspergillus fumigatus із станом основних показників клітинного та гуморального імунітету.

  1. Досліджено рівень специфічного імуноглобуліну Е до алергенів окремих грибів у хворих на хронічну мікробну екзему. Встановлено, що в більшості з обстежених хворих підвищений рівень специфічного імуноглобуліну Е до алергенів Penicillium notatum – 39%, при цьому середній рівень показників виявився збільшеним у 2 рази. Виявлено, що з групи хворих з встановленим підвищенням рівню специфічного IgE в 58% хворих виявлено чутливість до двох та більше алергенів пліснявих грибів. Були отримані вірогідні дані, які свідчать, що при наявності в пацієнта сенсибілізації до Penicillium notatum він буде одночасно чутливим до одного з інших алергенів грибів.

  2. Досліджено рівень специфічного імуноглобуліну G4 до алергенів окремих грибів у хворих на хронічну мікробну екзему. Встановлено, що в 95,7% з обстежених хворих підвищений рівень специфічного імуноглобуліну G4 до хоча б одного з досліджуваних алергенів. В 47% хворих виявлено підвищений рівень специфічного імуноглобуліну G4 до алергенів Mucor racemosus.

  3. З загальної кількості хворих, які проживали в приватному секторі 60,9% хворих мали підвищений рівень специфічного IgG4 до алергену гриба Candida albicans. Також з групи хворих з підвищеним рівнем специфічного IgG4 у більшості виявлена одночасна алергія до двох та більше алергенів.

  4. Проведено дослідження імунної системи у хворих на хронічну мікробну екзему з підвищеним рівнем специфічного імуноглобуліну Е та специфічного імуноглобуліну G4. Встановлено, що рівень CD3+ та CD20+ клітин мав тенденцію до зниження, також показники IgA та IgM мали тенденцію до зниження. При проведенні кластерного аналізу в більш ніж половини випадків підвищений рівень IgE до одного чи більше алергенів пліснявих грибів був пов’язаний з показниками імунограми.

  5. За результатами кореляції статистично встановлені взаємозв’язки рівню специфічного IgЕ із показниками імунограми: між рівнями специфічного IgЕ до Mucor racemosus і фагоцитуючими нейтрофілами; між рівнями специфічного IgE до Aspergillus fumigatus і концентрації загального IgМ; між рівнями специфічного IgE до Mucor racemosus і вмістом ЛКБ; між рівнями специфічного IgЕ до Cladosporum herbarum і ЦІК; між рівнями специфічного IgE до Penicillium notatum і ЦІК.

  6. Кореляційний аналіз встановив, що наявність підвищених рівнів специфічного IgG4 до досліджуваних видів грибів також є пов’язаним з рядом показників імунограми. Так, підвищений рівень IgG4, який свідчить про сенсибілізацію до Alternaria tenuis корелював з кількістю CD8+ клітин; зі співвідношенням імунорегуляторного індексу CD4/CD8; з рівнем IgM. Зворотня кореляція з рівнем загального IgG може свідчити про значну частину специфічного до Alternaria tenuis IgG4 в складі загального рівню при алергізації до даних грибів. Зворотнє співвідношення до Alternaria tenuis IgG4 з загальним IgM може говорити про перемикання переважного синтезу на клас IgG4 в умовах алергії до грибів. Рівень IgG4 до Cladosporum herbarum позитивно корелював з кількістю В-клітин (CD20+ клітини); а негативно корелював зі співвідношенням і з загальним рівнем IgG. Також нами встановлено, що особливістю імунної відповіді при наявності специфічного IgG4 до Alternaria tenuis був взаємозв’язок з рівнем СD8-клітин периферичної крові і , відповідно, із співвідношенням СD4/СD8.

  1. Отримані результати про наявність у хворих на хронічну мікробну екзему підвищеного рівню специфічних імуноглобулінів Е та G4 і взаємозв’язок наявності підвищеного рівню специфічних імуноглобулінів з показниками імунограми свідчить про сенсибілізацію обстеженої групи хворих до алергенів грибів, та вплив рівню сенсибілізації на стан імунітету у цих хворих.

Публікації автора:

1. Попова І.Б. Сучасні етіопатогенетичні аспекти мікогенної алергії / І.Б. Попова // Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії.-2006.- Т.6, №4 (16).- С.62-67. Аспірантом особисто проаналізовані літературні джерела, стаття підготовлена до друку.

2.Кайдашев І.П. Дослідження рівню специфічного імуноглобуліну Е до алергенів пліснявих грибів у хворих на хронічну мікробну екзему / Ігор Кайдашев, Ірина Попова // Імунологія та алергологія.- 2007.- №3.- С.52-55. Аспірантом особисто підібрані хворі для обстеження, зроблено статистичний аналіз отриманих результатів, стаття підготовлена до друку.

3. Кайдашев І.П. Рівень специфічного IgG4 до алергенів деяких пліснявих грибів у хворих на хронічну мікробну екзему / Ігор Кайдашев, Ірина Попова // Український журнал дерматології, венерології, косметології.-2007.- №4(27).-С.57-59. Аспірантом особисто підібрані хворі для обстеження, зроблено статистичний аналіз отриманих результатів, стаття підготовлена до друку.

4. Попова І.Б. Дослідження впливу на стан імунітету у хворих на хронічну мікробну екзему підвищеного рівню специфічного імуноглобуліну Е та специфічного імуноглобуліну G4 до алергенів деяких пліснявих грибів / І.Попова // Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. 2008.- Т.8, №3(23).- С.113-117. Аспірантом особисто підібрані хворі для обстеження, зроблено статистичний аналіз отриманих результатів, стаття підготовлена до друку.

5. Кайдашев І.П. Дослідження стану імунітету у хворих на хронічну мікробну екзему з підвищеним рівнем специфічного імуноглобуліну Е до алергенів деяких умовно-патогенних пліснявих грибів / Ігор Кайдашев, Ірина Попова // ІІ Національний конгрес з імунології, алергології та імунореабілітації.-Миргород , Україна. – Імунологія та алергологія.-2007.-№3. -С.110-111. Аспірантом особисто підібрані хворі для проведення обстеження, проаналізовані отримані результати, тези підготовлені до друку.

6. Кайдашев І.П. Ризик розвитку бронхіальної астми у хворих на мікробну екзему з мікогенною алергією / Ігор Кайдашев, Ірина Попова //Астма та алергія. - 2007.- №1-2.- С.161. Аспірантом особисто підібрані хворі для проведення обстеження, проаналізовані отримані результати, тези підготовлені до друку.

7. Кайдашев І.П. Дослідження стану імунітету у хворих на хронічну мікробну екзему з підвищеним рівнем специфічного імуноглобуліну Е та специфічного імуноглобуліну G4 до алергенів пліснявих грибів / Ігор Кайдашев, Ірина Попова // Імунологія та алергологія.- 2008.- №3. - С.29. Аспірантом особисто підібрані хворі для проведення обстеження, проаналізовані отримані результати, тези підготовлені до друку.