Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Всесвітня історія


Одрін Олександр Вадимович. Ресурсний потенціал та структура господарської діяльності античних держав Північного Причорномор'я у V-III ст. до н.е. : дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / НАН України; Інститут історії України. — К., 2007. — 426арк. — Бібліогр.: арк. 208-232.



Анотація до роботи:

Одрін О. В. Ресурсний потенціал та структура господарської діяльності античних держав Північного Причорномор’я у V-III ст. до н. е. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія. Інститут історії України НАН України. Київ, 2007.

Дисертація становить собою багатоаспектне й комплексне дослідження ресурсного потенціалу та структури господарської діяльності античних держав Північного Причорномор'я часу їх найбільшого економічного розквіту – V-III ст. до н. е.

У ній вперше в історіографії проведено системний аналіз усього комплексу інформації історичних та археологічних джерел у поєднанні з інформацією комплексу природничих та агрономічних наук, що дало змогу дослідити не тільки наявні в минулому, а й потенційні можливості розвитку галузей економіки всіх головних античних держав Північного Причорномор’я. Такий аналіз дав змогу суттєво доповнити, а багато в чому переглянути усталені погляди на структуру економіки античних держав Північного Причорномор'я.

Порівняльний аналіз як ресурсного потенціалу чотирьох основних освоєних греками регіонів Північного Причорномор’я, так і структури економіки античних держав, що в них розташовувались, дозволив заперечити велику подібність між ними. Можна стверджувати, що грецькі колоністи, адаптуючись до екологічних умов різних районів Північного Причорномор’я, застосовували різні адаптаційні моделі.

Публікації автора:

  1. З історії транспортного флоту Ольвійської держави доримського часу // Укр. Іст. Журн. – 2003. №1 – С. 97-108.

    1. Морские торговые пути в Причерноморье в VII-IV вв. до н. э.// Северное Причерноморье в античное время. – К. – 2002 – С. 99-103.

    2. Лихварі та трапедзити в Ольвії та Херсонесі до римського часу// Соціум. – 2003 – Вип.. 3 – С. 11-20.

    3. Виробництво вовни і вовняних виробів та торгівля ними в Ольвії у VI-IV ст. до н.е.// Україна в Центрально-Східній Європі. Вип. 3. К., 2003 – с. 21.

    4. Ольвійська проксенія на честь калхедонця і деякі питання ольвійсько-калхедонських взаємовідносин//Археологія. – 2003 – №3 – С. 41-49. (У співавторстві з А.С.Русяєвою).

    5. Торговые и культурные приоритеты Милета в Северном Причерноморье в VI в. до н.э. //"Боспорский феномен: Колонизация региона. Становление полисов. Возникновение государства." Т.2. СПб., 2001 – С.44-49 (У співавторстві з А.С.Русяєвою).

    6. Торговля красочными пигментами для росписи стен культовых сооружений, гробниц и жилых домов на Боспоре и в Ольвии в доримское время// "Боспорский феномен: погребальные памятники и святилища. СПб., 2002. – С. 44-49.

    7. Виробництво і торгівля вовною та виробами з вовни в Ольвії у VI-V ст. до н.е.// "Ольвія та античний світ". К., 2001 – С. 91-92.

    8. Земельные ресурсы и зерновое хозяйство Боспора VI-IV вв. до н.э.: "Боспорский феномен. Проблемы хронологии и датировки памятников". Т.1. СПб., 2004. – С. 51-55.

    9. Некоторые вопросы экологической адаптации греческих колонистов к условиям Северного Причерноморья// VI Боспорские чтения. Боспор Киммерийский и варварский мир в период античности и средневековья. Периоды дестабилизаций, катастроф". Керчь, 2005 – С. 224–227.

    10. Растениеводство Боспора VI-III вв. до н.э.: письменные источники и археология// "Боспорский феномен. Проблема соотношения письменных и археологических источников". СПб., 2005 – с. 32-34