Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Бачигіна Оксана Володимирівна. Реабілітація репродуктивної функції у жінок з хронічною урогенітальною інфекцією. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2008.



Анотація до роботи:

Бачигіна О.В. Реабілітація репродуктивної функції у жінок з хронічною урогенітальною інфекцією. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 — акушерство та гінекологія. — Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України. — Київ, 2008.

Наукова робота присвячена зниженню частоти порушень репродуктивного здоров’я жінок з хронічною урогенітальною інфекцією на підставі вивчення у них клініко-мікробіологічних, імунологічних і ендокринологічних змін, а також удосконалення та впровадження комплексу лікувально-профілактичних заходів та передґравідарної підготовки. Встановлено особливості репродуктивного здоров’я жінок з хронічною урогенітальною інфекцією. Обґрунтовано, розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти порушень репродуктивного здоров’я жінок з хронічною урогенітальною інфекцією, починаючи з моменту відновлення репродуктивної функції з подальшим переходом на передґравідарну підготовку, враховуючи той факт, що основою наступних акушерських і перинатальних ускладнень жінок цієї групи є високий ризик інтраамніального інфікування. Суттєве підвищення частоти відновлення репродуктивної функції на тлі зниження рівня акушерських і перинатальних ускладнень є підставою для широкого впровадження запропонованої методики в практичну охорону здоров’я.

У дисертації наведено теоретичне обґрунтування та практичне вирішення завдання зниження частоти порушень репродуктивної функції, акушерських і перинатальних ускладнень у жінок із запальними захворюваннями геніталій на тлі інфекцій сечової системи на підставі вивчення клініко-мікробіологічних, імунологічних та ендокринологічних змін, а також удосконалення комплексу лікувально-профілактичних заходів і передгравідарної підготовки.

1. Хронічні урогенітальні інфекції у жінок репродуктивного віку (хронічний сальпінгоофорит — 74%, запальні захворювання шийки матки — 60%, хронічний пієлонефрит — 52%, хронічний ендометрит — 16%) характеризувались неманіфестуючим перебігом без класичних ознак запального процесу і супроводжувались частими рецидивами. Їх тривалий та рецидивний перебіг спричинює виникнення різнобічних порушень репродуктивного здоров’я жінки.

2. В етіологічному спектрі хронічних захворювань органів малого тазу, спричинених урогенітальною інфекцією, переважали багатокомпонентні асоціації: вірусної, хламідійної, кандидозної інфекції з штамами стафілокока (26,0%); вірусної, кандидозної, міко- і уреаплазменної інфекції зі штамами стафілокока (22,0%); хламідійної, міко- і уреплазменної інфекції зі штамами стафілокока (20,0%); хламідійної і кандидозної інфекції (16,0%); вірусної і кандидозної інфекції (16,0%).

3. У жінок репродуктивного віку з хронічною урогенітальною інфекцією виявлені ознаки порушення системного і місцевого імунітету, які мають різнонаправлений характер. На тлі незначних змін загального імунітету мають місце розбалансованість місцевого імунітету, що характеризується достовірним підвищенням (р<0,05) вмісту IgМ і -лізинів при одночасному зниженні (р<0,05) рівня SIgА; основних параметрів фагоцитозу (ФП, ФЧ і ФІ) і лізоциму.

4. Хронічна урогенітальна інфекція сприяє розвитку порушень менструальної функції в 32,0% випадків і супроводжується достовірними дисгормональними змінами: в 1 фазу менструального циклу встановлено зменшення вмісту естріолу і фолікулостимулюючого гормону при одночасному збільшенні рівнів лютеїнізуючого гормону, альдостерону, кортизола і тиреотропного гормону; в ІІ фазу менструального циклу – зменшення вмісту прогестерону і зростання рівнів лютеїнізуючого гормону, кортизола і тиреотропного гормону.

5. Використання запропонованих лікувально-профілактичних заходів з подальшою перегдравідарною підготовкою у жінок з хронічною урогенітальною інфекцією сприяє збільшенню частоти настання вагітності в 2,1 разу і зниженню рівня акушерських і перинатальних ускладнень: передчасних пологів – в 2,1 разу; плацентарної недостатності – в 1,5 разу; аномалій пологової діяльності – в 2,1 разу; дистресу плода – в 1,6 разу; середньоважких форм асфіксії новонароджених – в 1,7 разу і перинатальних втрат – в 2,1 разу.

Публікації автора:

1. Бачигина О.В. Влияние воспалительных заболеваний урогенитального тракта на течение беременности / О.В. Бачигина // Зб. наук. праць співроб. КМАПО ім. П.Л. Шупика. — Київ, 2006. — Вип.15, Кн.3. — С.15-18.

2. Бачигина О.В. Воспалительные заболевания урогенитального тракта — как фактор риска патологии гестационного процесса / О.В. Бачигина // Актуальные вопросы перинатальной медицины: науч.-практ. конф., Киев, 19 дек. 2006 г.: тезисы докл. // Репродуктивное здоровье женщины. — 2006. — №4(29). — С.193.

3. Бачигина О.В. Прегравидарная подготовка у женщин, перенесших урогенитальную цитомегаловирусную инфекцию / О.В. Бачигина // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики: Зб.наук.праць. — Київ-Луганськ, 2007. — Вип.14. — С.10-15.

4. Вдовиченко Ю.П., Бачигина О.В. Прегравидарная подготовка женщин с хроническими воспалительными заболеваниями в анамнезе / Ю.П. Вдовиченко, О.В. Бачигина // Репродуктивное здоровье женщины. — 2007. — №3(32). — С.130-132.

5. Бачигіна О.В. Реабілітація репродуктивної функції у жінок з хронічною урогенітальною інфекцією / О.В. Бачигина // Репродуктивное здоровье женщины. — 2008. — №1(35). — С.134-135.