Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Кузнєцов Роман Володимирович. Планування опорних елементів та удосконалення методів фіксації адгезивних мостоподібних протезів : Дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Харківський держ. медичний ун-т. — Полтава, 2006. — 168арк. : рис., табл. — Бібліогр.: арк. 150-163.



Анотація до роботи:

Кузнєцов Р.В. Планування опорних елементів та удосконалення методів фіксації адгезивних мостоподібних протезів.-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22-стоматологія.- Вищий державний навчальний заклад України “Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, Полтава, 2006.

Дисертація присвячена клініко-лабораторній оцінці результатів протезування адгезивними мостоподібними протезами (АМП) із металевим каркасом удосконаленої конструкції, зафіксованими вітчизняним композитним світлотверднучим матеріалом «Стомазит-LC». Шляхом розрахунку та математичного моделювання визначено необхідну площу опорних елементів АМП, яка враховує індивідуальні клінічні умови пацієнта. Запропоновано удосконалену конструкцію опорних елементів АМП, яка полягає в застосуванні взаємонаправлених конусоподібних перфораційних отворів, що з одного боку підвищують адгезивно-ретенційні властивості даної конструкції, а з другого- покращують повноту полімеризації фіксувального фотокомпозиту.

На підставі лабораторних та клінічних даних доведено ефективність використання досліджуваного вітчизняного світлотверднучого композитного матеріалу “Стомазит-LC” як адгезивно-фіксувального агента, що розширює показання до його застосування. Результати експериментальних та клінічних досліджень демонструють переваги протезування адгезивними мостоподібними протезами, виготовленими згідно із запропонованим методом, що полягає в зменшенні кількості ускладнень та подовженні терміну користування даними конструкціями.

У дисертації наведені теоретичні узагальнення, експериментальні дані та запропоноване нове рішення актуальної наукової задачі, яке полягає в удосконаленні ортопедичного лікування стоматологічних хворих з малими включеними дефектами зубних рядів незнімними адгезивними конструкціями, які фіксувались за допомогою вітчизняного композитного світлотверднучого матеріалу “Стомазит-LC”, що дозволило зробити такі висновки:

  1. Запропоновано метод та формулу обчислення площі контакту фіксувальних елементів АМП до опорних зубів, що враховують індивідуальні клінічні умови та функціональні навантаження у фронтальній ділянці зубного ряду.

  2. Удосконалено конструкцію опорних елементів адгезивних мостоподібних протезів шляхом виконання в них різнонаправлених конусоподібних перфораційних отворів, що дозволило збільшити їх адгезивно-ретенційні властивості.

  3. На підставі вивчення таких найважливіших фізико-механічних властивостей, як адгезивна міцність (11,3±0,56) МПа та міцність на відрив (5,32±0,27) МПа матеріалу «Стомазит-LC», що відповідає ТУ.У 24.4-00481318-022-2002, доведено доцільність його використання як фіксувального.

  4. Встановлено, що за такими критеріями, як водопоглинання, водорозчинність, глибина твердіння показники “Стомазит-LC” та закордонних аналогів достовірно не відрізняються, а за показниками адгезивної міцності матеріал “Стомазит-LC” (11,3±0,56) МПа достовірно (р<0,001) переважає Relyx ARC (7,92±0,40) МПа, як кращий з досліджуваних закордонних матеріалів. Також за показником міцності на відрив фотокомпозит “Стомазит-LC” достовірно (р<0,05) переважає усі досліджувані матеріали, що надає можливість використовувати його в якості адгезивно-фіксувального агента.

  5. Клінічна апробація удосконаленого методу фіксації адгезивних мостоподібних протезів разом із використанням фотокомпозитного матеріалу “Стомазит-LC” показала, що його застосування дозволяє достовірно (p<0,05) знизити кількість ускладнень на 26% та збільшити строки користування данними конструкціями в середньому на 18 місяців.

Публікації автора:

  1. Кузнецов Р.В., Чуйко А.Н. Расчёт прочностных характеристик адгезивных мостовидных протезов // Медицина сегодня и завтра. – 2004.- №1.– С.194-197. Здобувачем особисто проведено пошук першоджерел та їх опрацювання, запропоновано нову постановку завдання з урахуванням усіх факторів функціональних навантажень.

  2. Кузнецов Р.В. Лабораторное исследование нагрузок при откусывании пищи искусственными зубами фронтального участка // Медицина сегодня и завтра. – 2005. - №1. – С.145-150.

  3. Кузнецов Р.В. Использование в клинической практике экспериментально обоснованных расчётов площади фиксации адгезивных мостовидных протезов во фронтальном участке зубного ряда // Галицький лікарський вісник.-2005.-Т.12, №1,Ч.1.-С.50-52.

  4. Пат. 67613А Україна, А61С13/00. Зубний протез: Деклараційний патент України 67613А Україна, А61С13/00 / В.П.Голік, Р.В.Кузнєцов, А.Ю. Ніконов ХДМУ (UA).- №20031110081; Заявл. 10.11.2003; Опубл. 15.06.2004, Бюл.№6. Здобувачем особисто виконано збір та аналіз даних щодо аналогів та прототипу заявленої конструкції, виконано огляд літератури та патентно-інформаційне дослідження, а також виготовлені експериментальні зразки та проведено статистичну обробку результатів експериментального дослідження зразків різної конструкції, оформлення та підготовка до друку.

  5. Пат. 72378А Україна, А61С13/00. Спосіб фіксації ортопедичних конструкцій до природних зубів: Деклараційний патент України 72378А Україна, А61С13/00 / В.П.Голік, Р.В.Кузнєцов, А.Ю.Ніконов ХДМУ (UA).- №20031110083; Заявл. 10.11.2003; Опубл. 15.02.2005, Бюл. №2. Здобувачем особисто проведено збір та аналіз даних щодо способів фіксації адгезивних конструкцій, виконано огляд літератури та патентно-інформаційне дослідження та їх опрацювання, розроблено та апробовано спосіб, оформлення та підготовка до друку.

  6. Кузнецов Р.В. Застосування композитного фотополімерного матеріалу «Стомазит-LC» для фіксації адгезивних мостоподібних протезів // Стоматолог. – 2005. – №9(89).-С.54-55.

  7. Голик В.П., Кузнецов Р.В. Исследование функциональных нагрузок во фронтальном участке зубного ряда // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 200-річчю з дня заснування Харківського державного медичного університету “Від фундаментальних досліджень до прогресу в медицині”.–Харків,2005.– С.269.