Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Зварювання та споріднені технології


Лопата Віталій Миколайович. Підвищення ефективності газополуменевого напилення порошкових матеріалів з низькою теплопровідністю : Дис... канд. наук: 05.03.06 - 2005.



Анотація до роботи:

Лопата В.М. Підвищення ефективності газополуменевого напилення порошкових матеріалів з низькою теплопровідністю.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.03.06 – Зварювання та споріднені технології. –Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м. Київ, 2005.

Робота присвячена розробці технологічних основ технології газополуменевого напилення матеріалів з низькою теплопровідністю на прикладі склоемалей та композицій на їх основі. У роботі теоретично доведено і експериментально підтверджено можливість нанесення покрить з матеріалів з низькою теплопровідністю газополуменевимнапиленням з подовженим факелом. Доведена доцільність використання голкофрезерування для підготовки поверхні під напилення. Розроблено раціональний склад і досліджені властивості корозійностійких склоемальових покриттів, з підвищеною ударною міцністю за рахунок додаткового введення до складу металевих порошків ніхрома ПХ20Н80 та ферохрома ФХ-800.

  1. В результаті проведених досліджень доведена можливість газополуменевого напилення порошкових матеріалів з низькою теплопровідністю за рахунок збільшення довжини факелу полум’я.

  2. Встановлено, що використання промислових установок ГПН не дозволяє утворювати якісні покриття із склоемалей через недостатню довжину високотемпературної зони полум'я, в якій відбувається їх розм'якшення.

  3. Встановлена теоретично і підтверджена експериментально можливість подовження високотемпературної зони факелу на відстань до 250 – 300мм, достатньої для розм'якшення склоемалей і отримання якісних покриттів за рахунок ПДФ.

  4. Розроблено новий метод управління технологічними характеристиками факела полум'я з використанням ефекту горіння з відривом і утворення вторинного факела (патент України №37467А від 15.05.2001г.), який дозволяє одержувати корозійностійкі склоемалеві покриття газополуменевим напиленням.

  5. Визначені умови формування подовженого факела для нанесення покриттів з матеріалів із низькою теплопровідністю методом ГПН при використанні пальника з вихідним отвором сопла 3 мм, які характеризуються такими параметрами: горюча суміш пропан-бутан-кисень (=4); величина витрати робочої суміші, що формує вторинний факел 7м/год; дистанція напилення для склоемалей - 300 мм; оптимальна продуктивність напилення 2,5 кг/год.

  6. Запропонована технологія голкофрезерування для підготовки поверхні перед ГПН ПДФ, яка сприяє підвищенню міцності зчеплення покриття з основою за рахунок оптимальної будови поверхні основи.

  7. Розроблено раціональний склад і досліджені властивості корозійностійких склоемальових покриттів, з підвищеною ударною міцністю за рахунок додаткового введення до складу металевих порошків ніхрома ПХ20Н80 та ферохрома ФХ-800 в кількостях відповідно 10% та 20% від маси.

  8. Розроблені рекомендації по практичному використовуванню результатів досліджень.

Публікації автора:

1. Кропивный В.Н., Лопата В.Н., Златопольский Ф.Й. Применение иглофрезерования в процессах газопламенного напыления металлоэмалевых покрытий // Вестник НТУУ «КПИ», Машиностроение. 1999.-№37.С.105-112.

Здобувачем досліджені можливості використання голкофрезерування як одного з найбільш перспективних методів підготовки поверхні під напилення металоемальових покрить.

2. Черновол М.И., Кропивный В.Н., Лопата В.Н. Разработка газопламенного напыления удлиненным факелом // Збірник наукових праць КДТУ, Кіровоград. 2000.-№6.С93-96.

Здобувачем доведено доцільність використання в якості горючого газу пропан-бутаново-кисневої суміші для формування вторинного факелу.

3. Кропивный В.Н., Лопата В.Н., Лопата Л.А. Особенности технологии газопламенного напыления порошковых материалов //Системні методи керування, технологія та організація виробництва і експлуатації автомобілів, Київ: УТУ, ТАУ.-2000.-Вип.10.-С.58-61.

Здобувачем проаналізовано нанесення покрить з порошкових матеріалів газополуменевим методом та доказана неможливість використання існуючого обладнання для газополуменевого напилення для нанесення покрить з матеріалів з низькою теплопровідністю.

4. Кропівний В.Н., Лопата В.Н., Дудан О.В., Зубко О.Н. Вибірскладу антикорозійних захисних покриттів, які наносяться газополуменевим напилюванням та ін. // Збірник наукових праць КДТУ, Кіровоград.2001.-№10.С.21-25.

Безпосередньо здобувачем сформульовано вимоги до складу емалей для газополуменевого напилення, визначено їх оптимальний склад.

5. Кропивный В.Н., Лопата В.Н., Лопата Л.А., Златопольский Ф.Й. Повышение долговечности деталей сельскохозяйственной техники нанесением антикоррозионных металлоэмалевых покрытий // Вісник Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля, Луганськ. 2002.-№7(53).-С-256-261.

Здобувачем приведена класифікація деталей сільськогосподарської техніки, для підвищення довговічності яких можливо використовувати антикорозійні металоемальові покриття нанесені газополуменевим методом.

6. Спосіб газополуменевого напилення порошковими матеріалами, переважно з низькою теплопровідністю /В.М.Кроп,ивній, В.М.Лопата, М.А.Білоцерковський // Деклараційний патент на винахід.-№37467А від 15.05.2001.

7. Лопата В.Н., Кропивний В.Н., Надворный Б.Е. Исследование свойств стеклоэмалевых покрытий нанесеных газопламенным напылением. /Високі технології в машинобудуванні// Збірник наукових праць НТУ «ХПІ», Харків, №2, 2004.-С.171-177.

Здобувачем вперше розроблено раціональний склад корозійностійких склоемальових покрить, з підвищеною ударною міцністю за рахунок додаткового введення в склад металевих порошків ніхрому ПХ20Н80 і ферохрому ФХ-800 та досліджені їх властивості.