Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Кравець Анатолій Олександрович. Особливості перебігу вагітності та її ускладнення у жінок, що перехворіли на вірусний гепатит В. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2009.



Анотація до роботи:

Кравець А. О. Особливості перебігу вагітності та її ускладнення у жінок, що перехворіли на вірусний гепатит В. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство і гінекологія. – Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова МОЗ України, Вінниця, 2009.

Дисертація присвячена питанням комплексного прогнозування ускладнень вагітності на фоні перенесеного вірусного гепатиту В. У роботі вперше визначено рівні імунологічних маркерів у жінок, які перехворіли на вірусний гепатит В, встановлено кореляційний зв’язок між рівнем змін гормонального, біохімічного статусу та станом плода та новонародженого.

Науково обґрунтовано та впроваджено в практику охорони здоров’я застосування комплексу антигомотоксичних препаратів з метою лікування ускладнень вагітності у жінок з перенесеним вірусним гепатитом В.

В дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та запропоноване нове рішення актуальної наукової задачі – обґрунтування, розробка і впровадження системи заходів профілактики ускладнень вагітності у жінок, що перехворіли на вірусний гепатит В.

  1. Перебіг вагітності та пологи у жінок, що перехворіли на вірусний гепатит В часто має ускладнений характер. Серед найбільш часто виникаючих ускладнень спостерігаються: загроза переривання вагітності (27,6 %), анемія (38,3 %), гестоз І половини вагітності (36,0 %), прееклампсія – (17,5 %); загроза передчасних пологів – (13,3 %), передчасний розрив плодових оболонок – (35,5 %), раннє відходження навколоплідних вод у (50 %), аномалії пологової діяльності мали місце у (27,6 %), Результатом частих ускладнень стала висока частота перинатальних ускладнень: гіпотрофія (10,8 %), геморагічний синдром (10 %), енцефалопатія (6,7 %), пневмопатії (5 %), гіпербілірубінемія (10 %).

  2. У вагітних, які перенесли вірусний гепатит В виявлено зміни імунологічного статусу, котрі полягають в збільшенні порівняно з контролем числа СD8+ Т-лімфоцитів (до 26,6±1,3 %, р<0,05) та зменшенні СD4+ (до 29,5±2,0 %, що призвело до зниження імунорегуляторного індексу (СD4+/СD8+) (р<0,05).

  3. При дослідженнні гормонального та біохімічного статусу жінок з гепатитом В в анамнезі вміст прогестерону в крові був на 26,8 % нижчим в першому триместрі вагітності і на 34,6 % в другому триместрі. Рівень естріолу в другому триместрі вагітності у жінок з перенесеним гепатитом В на 37,5 % нищу в порівнянні з фізіологічним перебігом вагітності. Концентрація кортизолу у крові вагітних з перенесеним гепатитом В у ІІ та ІІІ триместрі вагітності на 41,6 % нищу, в порівнянні з аналогічними показниками крові жінок з фізіологічним перебігом вагітності.

  4. Показники токограм у жінок з гепатитом В в анамнезі відрізнялись більшим числом дацелерацій та зниженням базального ритму.

  5. Науково обґрунтовано застосування дідрогестерону, як патогенетичного засобу лікування загрози переривання вагітності, та запропонованого комплексу антигомотоксичних препаратів з метою лікування ускладнень вагітності на фоні перенесеного вірусного гепатиту В. Зазначені заходи покращують стан плацентарних відносин (зменшення гіпоксії плода на 16,7 %, синдром затримки розвитку плода на 15,8 %), загроза переривання вагітності в І триместрі зменшилась на 11,7 %, загроза передчасних пологів на 14,6 %.

Публікації автора:

  1. Камінський В. В. Порівняльна характеристика методів лікування передчасних пологів у жінок, які хворіють та перехворіли на вірусний гепатит В / В. В. Камінський В. В., К. В. Гончар, А. О. Кравець, Ю. В. Маслій // Вісник наукових досліджень. – 2003. – № 1. – С. 98–100 (дисертант безпосередньо приймав участь в лікувально-діагностичній роботі, проводив клінічний набік матеріалу, виконав огляд літературних джерел, статистичну обробку матеріалу, підготував статтю до друку),

  2. Каминский В. В. Методы диагностики вирусного гепатита С при обследовании беременных / В. В. Каминський, А. А. Кравец // Репродуктивное здоровье женщины. – 2003. – № 4 (16). – С. 7–8. (дисертантом виконана основна клінічна частина роботи, проведено огляд літературних джерел, статистичну обробку матеріалу, підготував статтю до друку).

  3. Каминский В. В. Опыт применения препарата Магне В6 при беременности отягощенной вирусным гепатитом / В. В. Каминский, К. В. Гончар, А. А. Кравец // Репродуктивное здоровье женщины. – 2004. – № 3 (19). – С. 61–62 (дисертантом виконано основну клінічну частину, проведено огляд літературних джерел, статистичну обробку матеріалу, підготував статтю до друку).

  4. Камінський В. В. Сучасний підхід у лікуванні загрози переривання вагітності у жінок, які хворіють або перехворіли на вірусний гепатит В / В. В. Камінський, А. О. Кравець, К. В. Гончар // Здоровье женщины. – 2006. – № 4 (29). – С. 44–49 (дисертантом виконано клінічну частину роботи, сформовано групи, проведено збір матеріалу, аналіз отриманих результатів дослідження, статистичну обробку).