Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка підприємництва


Мазуров Георгій Іванович. Організаційно-методичне забезпечення управління зовнішньоекономічною діяльністю оборонно-промислового комплексу України: Дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Українська академія зовнішньої торгівлі. - К., 2002. - 203арк. - Бібліогр.: арк. 176-184.



Анотація до роботи:

Мазуров Г.І. Організаційно-методичне забезпечення управління зовнішньоекономічною діяльністю оборонно-промислового комплексу України. – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності 08.06.02 – “Підприємництво, менеджмент та маркетинг”. - Українська академія зовнішньої торгівлі. Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України.

В дисертації розглянуто стан та тенденції світового ринку озброєння, показано місце України на ньому. Сформовані основні принципи і виявлені особливості маркетингових досліджень світового ринку ВТП з урахуванням специфіки здійснення переговорного процесу. Визначені показники ефективності діяльності системи ВТС та шляхи її удосконалення.

1. Процеси, що сьогодні відбуваються на світовому ринку озброєння в період після "холодної війни" характеризуються наданням переваги більшою мірою, не стратегічним, а комерційним міркуванням, що значно загострює конкуренцію на світовому ринку озброєння.

2. При проведенні маркетингових досліджень ВТП потрібен аналіз не тільки ринку, але й всього комплексу заходів в галузі торговельно-збутової діяльності з використанням найбільш істотних чинників, що характеризують процес просунення ВТП і послуг від виробника (від місця зберігання – для колишнього у користування ВТП) до кінцевого споживача, при чому, особливу увагу слід приділити факторам військово-політичного, економічного та військового характеру, що обумовлюють кон’юнктуру світового ринку ВТП.

3. Однією з суттєвих особливостей зовнішньоторговельних операцій в області військово-технічного співробітництва є те, що переговори по середніх і великих контрактах продовжуються від одного року до п'яти і за цей період можливі значні зміни, що значно ускладнює переговорний процес, втягує в нього більше число зацікавлених і незацікавлених учасників, додає ризиків недосягнення прийнятних домовленостей і необхідних компромісів.

4. При оцінці ефективності ВТС завжди слід враховувати, що у чистому вигляді комерційний ефект військово-технічного співробітництва, інколи не дуже й значний, проте сама співпраця на такому рівні є найважливішою складовою зовнішньої політики і стратегії країни у певному регіоні.

5. З метою подальшого зміцнення позицій України на світовому ринку військово-технічної продукції необхідно активізувати роботи щодо продажу нових зразків озброєнь і військової техніки за рахунок надання державної підтримки підприємствам військово-промислового комплексу країни, у першу чергу, у розробці нових зразків ВТП і передових технологій. При цьому, з метою зменшення вартості ВТП, що виробляється в Україні, необхідно в перспективних планах розвитку ВТП передбачати не тільки внутрішні потреби силових міністерств і відомств, але й можливості їх подальшого експорту в інші країни світу.

6. Головним напрямком модернізації існуючої системи ВТС України повинна стати більша централізація збройного експорту. Це дозволить покращити можливості інвестування перспективних напрямків, зменшити внутрішню конкуренцію українських експортерів зброї та технологій, заощадити значні кошти на проведення єдиної маркетингової політики та реклами, активізувати інформаційне супроводження ВТС.

Публікації автора:

Публікації у наукових фахових виданнях:

1. Мазуров Г. І. Тенденції розвитку оборонної промисловості провідних країн НАТО // Формування ринкових відносин в Україні. -2001. – Вип. 12. – С. 25-30.

2. Мазуров Г. І. Військові витрати. Глобальні та регіональні тенденції // Економіст. – 2001. - №6. С. 34-37.

3. Мазуров Г. І. Деякі аспекти визначення та прогнозування витрат на зразки озброєння та військової техніки //Формування ринкових відносин в Україні. -2001. – Вип. 13. – С. 284-290.

4. Мазуров Г. І. Бегма В. М. Деякі аспекти визначення експортного потенціалу українського оборонно-промислового комплексу // Проблеми науки. – 2001.- № 7.- С.45-51.

Особистий внесок: розглянута маркетингова складова експортного потенціалу.

5. Мазуров Г. І. Бегма В. М Показники ефективності системи військово-технічного співробітництва // Проблеми науки. - 2001. - №10. – С.53-59.

Особистий внесок: сформульовані основні поняття, що характеризують ВТС, визначені показники ефективності ВТС.