Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Шелудченко Вікторія Валентинівна. Оптимізація тактики ведення вагітності у жінок з товстокишковим стазом. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2009.



Анотація до роботи:

Шелудченко В. В. Оптимізація тактики ведення вагітності у жінок з товстокишковим стазом. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністью 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України. – Київ, 2009.

Наукова робота присвячена зниженню частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з товстокишковим стазом на основі вивчення клініко-функціональних, імунологічних і мікробіологічних особливостей, а також оптимізації тактики ведення вагітності. Вивчено клінічні особливості гестаційного періоду, розродження й стану новонароджених, а також частоту й характер клінічного перебігу запорів в різний термін гестації. Дано оцінку стану біоценозу товстої кишки, урогенітального тракту й системного імунітету при запорах у вагітних. Розроблено й впроваджено методику ведення вагітності в жінок з різними варіантами запорів на основі використання спрямованої медикаментозної корекції.

У дисертації наведено дані і нове вирішення наукового завдання сучасного акушерства – зниження частоти акушерських та перинатальних ускладнень у жінок із товстокишковим стазом на підставі вивчення клініко-функціональних, імунологічних та мікробіологічних особливостей і розробки та впровадження методики оптимізації ведення вагітності.

1. Частота запорів у вагітних складає 26,4%, причому функціональні запори складають 46,9%, а гестаційні – 53,1%. Поглиблення функціо-нальних запорів відмічається у терміні 8-12 тижнів, в той час як явний прояв гестаційних запорів в 61,8% випадків відмічається в період з 17 по 20 тиждень гестації.

2. Перебіг вагітності, пологів та післяпологового періоду на тлі товстокишкового стазу часто ускладнюється загрозою переривання вагітності (52,3%), інтраамніальним інфікуванням (32,5%), передчасним розривом плодових оболонок (37,8%) та післяпологовим ендометритом (17,8%).

3. Стан новонароджених у жінок із запором характеризується високою частотою затримки внутрішньоутробного розвитку (26,9%), дистреса-плода (23,4%) й інтраамніального інфікування (17,8%) з відповідними ехографічними та доплерометричними змінами..

4. Фізіологічний процес гестації супроводжується природною реакцією імунної системи у вигляді позитивної взаємокомпенсуючої активації або пригнічення 57,7% параметрів імунної системи. Хронічні запори обох типів односпрямовано нівелюють фізіологічні коливання клітинної й гуморальної ланок імунітету (26,9%). Відхилення імунологічних параметрів відносно верхньої або нижньої межі норми при функціональних запорах в 2-3 рази більш тяжкі порівняно з гестаційними.

5. Базисною терапією хронічних запорів у вагітних є функціональне харчування в поєднанні з послаблюючим препаратом лактулоза. У разі відсутності запору, виникаючі відхилення в біоценозі товстої кишки та цервікального каналу, а також підвищена проникність кишкового бар’єру на тлі дисфункції імунної системи є серйозним фактором ризику невиношування вагітності та гнійно-септичних ускладнень в післяпологовому періоді.

6. Застосування розроблених лікувально-профілактичних заходів сприяє поліпшенню стану вагітних, зменшенню частоти запорів, нормалізації біоценозу статевих шляхів та кишечника, імунного статусу та зниженню частоти плацентарної недостатності на 16,8%; затримки внутрішньоутробного розвитку плода на 15,3%; дистреса-плода на 14,7%; інтраамніального інфікування на 12,7% та постнатальної інфекції новонароджених на 12,3% відповідно.

Публікації автора:

1. Шелудченко В. В. Клиническое значение запоров при беременности / В. В. Шелудченко // Зб. наук. праць співроб. НМАПО ім. П. Л. Шупика. – К., 2006. – Вип. 15, кн. 3. – С. 56–60.

2. Шелудченко В. В. Роль нарушений микробиоценоза влагалища и кишечника беременных в развитии перинатального инфицирования / В. В. Шелудченко // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної имунології та медичної генетики : зб. наук. праць. – Київ-Луганськ, 2007. – Вип. 14. – С. 107–111.

3. Шелудченко В. В. Оптимізація тактики ведення вагітності у жінок з товстокишковим стазом / В. В. Шелудченко // Репродуктивное здоровье женщины. – 2007. – № 4. – С. 102–105.

4. Шелудченко В. В. Особенности гестационного периода у женщин с толстокишечным стазом / В. В. Шелудченко // Тез. науч.-практ. конф. „Актуальные вопросы репродуктологии”, Киев, 16 ноября, 2005 // Репродуктивное здоровье женщины. – 2005. – № 4. – С. 247.