Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Ветеринарні науки / Паразитологія, гельмінтологія


Мироненко Володимир Борисович. Оптимізація діагностики уражень органів травлення при хронічному опісторхозі : Дис... канд. наук: 16.00.11 - 2007.



Анотація до роботи:

Мироненко В.Б. Оптимізація діагностики уражень органів травлення при хронічному опісторхозі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія. – Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, Київ, 2007.

Дисертація присвячена розробці найдоступніших, інформативних і простих методів діагностики і критеріїв оцінки тяжкості перебігу уражень органів ГГДПЗ при хронічному опісторхозі.

Проведено вивчення і порівняльну оцінку клінічних, клініко-лабораторних, імунологічних та інструментальних методів при обстеженні хворих на хронічний опісторхоз на різних етапах захворювання. Розкрита раніше невідома залежність показників методів, що вивчаються, від тривалості інвазивного процесу. Оцінюючи методи, що вивчаються, з позиції їх діагностичної значущості, можна відзначити, що деякі з них (гепатосцинтиграфія, ехосонографія і контактна рідкокристалічна термографія), маючи високу інформативність (73-93%) про характер і активність процесу в органах ГГДПЗ, можуть бути використані як додаткові критерії в постановці діагнозу. Встановлено, що ці інструментальні методи із високою діагностичною можливістю, не конкурують, а доповнюють один одного. Інші методи (клініко-лабораторні, імунологічні, реогепатографічні) можуть бути використані як додаткові критерії, що дозволяють прогнозувати і оцінювати тяжкість перебігу захворювання. Найбільшу прогностичну інформативність мають реогепатографічні та імунологічні критерії у порівнянні з клінічними і клініко-лабораторними.

Комплексне вивчення закономірностей змін у співвідношенні показників імунітету і порушень з боку органів ГГДПЗ дозволяє об'єктивно оцінювати стан організму хворих на опісторхоз, диференційовано проводити антигельмінтну і патогенетичну терапію, а також прогнозувати й оцінювати ефективність лікування опісторхозу та його ускладнень. Для оптимізації діагностики та диференційної діагностики уражень органів ГГДПЗ при хронічному опісторхозі був розроблений і апробований метод комплексної додаткової діагностики і поетапного обстеження хворих на опісторхоз.

В дисертаційному дослідженні на основі вивчення клінічної симптоматики, вивчення показників клініко-лабораторного обстеження та інструментальних досліджень (застосовані гепатосцинтиграфія, ультразвукове дослідження, дослідження печінкової гемодинаміки і контактна рідкокристалічна термографія) органів травлення у хворих на хронічний опісторхоз розв’язано актуальне завдання підвищення ефективності та оптимізації діагностики уражень органів травлення в осередках опісторхозу для удосконалення методів комплексного лікування, а також для оцінки і проведення реабілітаційних заходів в амбулаторно-поліклінічних умовах.

  1. Виявлені закономірності й встановлені особливості змін показників імунітету та результатів інструментальних методів дослідження (УЗД, КРТ) при різній тривалості інвазії, що дозволяє оцінити тяжкість захворювання, визначити тактику лікування і прогнозувати перебіг інвазії, не застосовуючи складних методів дослідження.

    КРТ при функціональних порушеннях в органах ГГДПЗ не виявляє осередкової патологічної гипертермії, і термограми при функціональних порушеннях не відрізняються від норми, що має важливе диференційно-діагностичне значення.

    Висока інформативність методу контактної рідкокристалічної термографії дозволяє рекомендувати його для ранньої діагностики уражень органів ГГДПЗ у хворих на опісторхоз та диференційної діагностики з функціональними порушеннями в умовах поліклініки і стаціонару. А також як скринінг-тест при профоглядах, особливо в осередках опісторхозу.

    Особливості змін ЛІІ при загостренні опісторхозу відбивають характер та зміни імунної системи і можуть бути застосовані як додатковий критерій з діагностичною метою для ранньої оцінки змін імунітету та обґрунтування застосування в комплексному лікуванні імуномодуляторів.

    Особливості змін і динаміка після лікування показників КРТ, ЛІІ, клітинного і гуморального імунітету можуть бути застосовані як додаткові критерії для діагностичних цілей й обґрунтування комплексного лікування з додаванням прополіну та циклоферону, яким властиві адаптогенні, протективні та імуномодулюючі дії.

    Для ранньої та диференційної діагностики уражень органів ГГДПЗ розроблено й апробовано комплекс поетапного обстеження хворих на опісторхоз, що передбачає поєднання лабораторних, імунологічних, ультразвукових і термографічних методів досліджень. Своєчасна діагностика та комплексне паразитологічне й патогенетичне лікування опісторхозу можуть розглядатися як профілактика уражень органів ГГДПЗ.

Публікації автора:

1. Бодня Е.И., Лукшина Р.Г., Мироненко В.Б., Москаленко И.К. Совершенствование диагностики поражений органов пищеварительной системы при хроническом описторхозе // Материалы XI конференции Украинского общества паразитологов. – Киев, 1993. – С. 13-14. (Дисертант самостійно зібрав матеріал та провів статистичну обробку; аналіз, узагальнення результатів та висновки сумісні).

2. Бодня Е.И., Лукшина Р.Г., Мироненко В.Б. Комплексная дифференцированная оценка состояния гепатобилиарной и панкреато-дуоденальной систем при хроническом описторхозе. - Информационное письмо. РЦНМИ. – Киев, 1993. – 2 с. (Дисертантом самостійно проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки проведені сумісно).

3. Бодня Е.И., Лукшина Р.Г., Мироненко В.Б., Москаленко И.К. и др. Пути оптимизации диагностики поражения органов пищеварения и сравнительная оценка антигельминтной терапии при описторхозе // Проблеми медичної науки та освіти. – 1999. - № 1. – С. 61-64. (Дисертантом самостійно проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

4. Бодня Е.И., Мироненко В.Б. Значение контактной жидкокристаллической термографии в комплексной оценке поражений органов пищеварения при хроническом описторхозе // Гастробюллетень: научно-практическое издание. Приложение № 1. – Санкт-Петербург. – 2000. - № 1-2. – С. 12. (Дисертантом самостійно зібрано та проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

5. Бодня К.І., Холтобіна Л.В., Мироненко В.Б. Порівняльна ефективність лікування хворих на хронічний опісторхоз білтрицидом та азиноксом. - Клінічна медицина. – 2000. – Т. 4. - № 4. – С. 61. (Дисертантом самостійно проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки проведені сумісно).

6. Бодня К.І., Мироненко В.Б., Піддубна М.А. Стан нервової системи і формування стосунків хазяїна і паразита при опісторхозі // Нейроінфекції. Інші інфекційні хвороби: Матеріали науково-практичної конференції і пленуму Асоціації інфекціоністів України. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2001. – С. 22-23. (Дисертант самостійно провів обстеження хворих на опісторхоз, самостійно проаналізував матеріал, узагальнення та висновки проведені сумісно).

7. Бодня Е.И., Мироненко В.Б. Ультразвуковое исследование состояния гепатобилиарной системы при хроническом описторхозе // Інфекційні хвороби в практиці терапевта: Матеріали науково-практичної конференції з Міжнародною участю. – Харків, 2001. - С. 47-49. (Дисертантом самостійно проведено статистичну обробку матеріалу, самостійно проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

8. Бодня К.І., Мироненко В.Б. Метод контактної рідкокристалічної термографії в діагностиці захворювань органів гепато-дуодено-панкреатичної зони при хронічному опісторхозі // Эпидемиология, экология и гигиена: Материалы итоговой региональной научно-практической конференции, посвященной 10-летию независимости Украины. – Харьков: Харьковская областная санэпидстанция, 2001. – Выпуск 4. - С. 67-68. (Дисертантом самостійно було проведено дослідження методом контактної рідкокристалічної термографії та проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

9. Бодня Е.И., Павликовская Т.Н., Холтобина Л.В., Поддубная М.А., Мироненко В.Б. Хронические поражения печени и их коррекция при длительной инвазии трематод // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини: Збірник наукових праць. (Ветеринарні науки). – Випуск 7(31). – 2001. – С. 75-76. (Дисертантом самостійно проаналізовано матеріал, узагальнення результатів та висновки опрацьовані сумісно).

10. Бодня К.І., Тихонов О.І., Мироненко В.Б., Алєксєєв А.В. Використання нового лікарського препарату “Пророліну” в комплексному лікуванні хронічного опісторхозу // Клінічна фармація. – 2001. – Т. 5. - № 2. – С. 40-42. (Дисертантом самостійно зібрано матеріал, самостійно проаналізовано, взято участь у написанні та підготовлено до друку).

11. Бодня Е.И., Мироненко В.Б. Динамика показателей контактной жидкокристаллической термографии у больных хроническим описторхозом после комплексного антигельминтного лечения с добавлением прополина // Апітерапія: погляд у майбутнє: Збірник наукових праць. – Харків: Вид-во НФаУ: Золоті сторінки, 2002. – С. 169-173. (Дисертантом самостійно проведено інформаційний пошук та огляд літератури, взято участь у написанні, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

12. Бодня К.І., Мухарська Л.М., Павліковська Т.М., Некрасова Л.С., Холтобіна Л.В., Мироненко В.Б. Стратегія та тактика боротьби з паразитарними хворобами в Україні // Анали Мечниківського інституту. – 2002. - № 2-3. – С. 5-8. (Дисертантом проведено обробку матеріалу, взято участь у написанні, підготовлено до друку).

13. Бодня Е.И., Повгородняя О.И., Мироненко В.Б. Применение циклоферона в комплексном лечении паразитарных заболеваний. - Методические рекомендации. – Харьков, 2002. – 20 с. (Дисертантом самостійно проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

14. Бодня К.І., Головачов А.О., Мікулінський М.О., Мироненко В.Б. та ін. Циклоферон – новий перспективний імуномодулятор в лікуванні паразитарних інвазій. - Методичні рекомендації. – Харків, 2002. – 28 с. (Дисертантом самостійно проаналізовано матеріал, взято участь в написанні, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

15. Бодня К.І., Мироненко В.Б. Рання діагностика поразок печінки при хронічному описторхозі // Эпидемиология, экология и гигиена: Материалы 6-ой итоговой региональной научно-практической конференции, посвященной 80-летию санэпидслужбы Украины. - Часть 1. – Харьков: Харьковская областная санэпидстанция, 2003. – С. 169. (Дисертантом самостійно проведено огляд літератури, проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки проведені сумісно).

16. Мироненко В.Б. Показатели контактной жидкокристаллической термографии у больных хроническим описторхозом // Медицина 3-го тисячоліття: Матеріали міжвузівської конференції молодих вчених. Харків. - 2003. - С. 158-160.

17. Бодня Е.И., Мироненко В.Б. Применение циклоферона в комплексном лечении хронического описторхоза // В кн.: Збірник наукових праць Луганського національного аграрного університету. – Видавництво ЛНАУ, Ветеринарні науки, 2003. - № 31/43. – С. 101-105. (Дисертантом самостійно проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

18. Бодня Е.И., Мироненко В.Б. Диагностика поражений органов пищеварения при хроническом описторхозе // Анали Мечниківського інституту. – 2003. - № 4-5. – С. 159. (Дисертантом проведено інформаційний пошук, огляд літератури, зібрано та самостійно проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

19. Бодня К.І., Мироненко В.Б. Спосіб лікування хронічного гепатиту. Пат. 2003031959 UA, МПК 7 А61К 31/00. № 64937 А; Заявл. 05.03.03; Опубл. 15.03.04; Бюл. №3. - 6 с. (Дисертантом самостійно проведено порівняння способу, що заявлявся, з прототипом, проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки проведені сумісно).

20. Бодня К.І., Тихонов О.І., Ярних Т.Г., Тихонова С.О., Мироненко В.Б. Прополін. Перспективи застосування в комплексному лікуванні паразитарних хвороб. - Методичні рекомендації. - Харків, 2004. - 16 с. (Дисертантом самостійно проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки опрацьовані сумісно).

21. Лукшина Р.Г., Бодня К.І., Москаленко І.К., Холтобіна Л.В., Мироненко В.Б. Сучасні методи лікування основних паразитарних хвороб людини. - Методичні рекомендації. - Харків, 2004. - 39 с. (Дисертантом самостійно проведено огляд літератури, проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки проведені сумісно).

22. Бодня К.І., Павліковська Т.М., Холтобіна Л.В., Колесник К.І., Мироненко В.Б. та ін. Опісторхоз в Україні // Сучасні інфекції. - 2005. - № 2. - С. 4-6. (Дисертантом самостійно проведно огляд літератури, проаналізовано матеріал, узагальнення та висновки проведені сумісно).

23. Бодня Е.И., Мироненко В.Б. Динамика показателей контактной жидкокристаллической термографии у больных хроническим описторхозом после комплексного антигельмитного лечения с добавлением прополина // Сучасні інфекції. - 2005. - № 2. - С. 7-10. (Дисертантом самостійно зібрано матеріал, проаналізовано, було взято участь у написанні, підготовлено до друку роботу).

24. Бодня Е.И., Мироненко В.Б Изменение внутрипеченочной гемодинамики после комплексного лечения хронического описторхоза // Проблеми медичної науки та освіти. – 2005. - №3. – С. 90-92. (Дисертантом самостійно зібрано матеріал, проаналізовано, було взято участь у написанні, підготовлено до друку, висновки опрацьовані сумісно).

25. Бодня К.І., Мироненко В.Б., Повгородня О.І. та ін. Спосіб застосування препарату "Циклоферон" у лікуванні хворих на паразитарні хвороби (опісторхоз, лямбліоз, токсоплазмоз, ентеробіоз, токсокароз, демодекоз). Реєстр. № 153/23/05. - Реєстр галузевих нововведень. - Випуск реєстра № 22-23. - Київ, 2005. - С. 101-102. (Дисертантом самостійно проведено порівняння способу застосування препарату у лікуванні хворих на опісторхоз, проаналізовано матеріал, висновки опрацьовані сумісно).

26. Бодня К.І., Тихонов О.І., Мітряєва Н.А., Мироненко В.Б., Ярних Т.Г. Спосіб застосування препарату "Прополін" в комплексному лікуванні порушень органів травлення при хронічному опісторхозі. Реєстр. № 154/23/05. - Реєстр галузевих нововведень. - Випуск реєстра № 22-23. - Київ, 2005. - С. 102. (Дисертантом самостійно проведено порівняння способу застосування препарату в комплексному лікуванні при хронічному опісторхозі, проаналізовано матеріал, висновки опрацьовані сумісно).