Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Технологія виробництва продуктів тваринництва


Король Алла Петрівна. Обгрунтування сучасних напрямів удосконалення технології виробництва молока : Дис... канд. наук: 06.02.04 - 2008.



Анотація до роботи:

Король А.П. Обгрунтування сучасних напрямів удосконалення технології виробництва молока. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва. – Національний аграрний університет, Київ, 2008.

На основі досліджень поведінки корів у технологічній групі за прив’язного і безприв’язного способів утримання та їх реакції на кормовий фактор, рухової активності й споживання води оптимізовано режими годівлі тварин з використанням кормового столу, що забезпечує збільшення споживання корму на 5–10 % та підвищує молочну продуктивність до 14,4 %.

Дістало подальший розвиток положення про доцільність застосування безприв’язного способу утримання корів з обов’язковим використанням сучасних доїльних установок типу «Ялинка» і «Паралель», що забезпечує зниження затрат праці операторів машинного доїння корів до 15,7–32,8 %.

Оптимізовано параметри боксів для корів українських чорно- і червоно-рябої молочних порід та схему їх розташування у корівниках, що дозволило покращити технологічні рішення з облаштування кормового столу, кормового і гнойового проходів при реконструкції та будівництві корівників.

Уточнено окремі елементи, параметри та схеми розміщення технологічного обладнання в корівниках за безприв’язно-боксового утримання корів під час реконструкції та будівництва тваринницьких приміщень. Встановлено, що найбільш оптимальна ширина кормового столу в корівнику становить 5 м, кормових проходів для корів – 3,5 м; а фронт годівлі на одну корову повинен складати не менше 0,8 м. Це забезпечує сталу поведінку й адекватну реакцію корів на кормовий фактор та зменшення кількості стресів у тварин, створює комфортні умови для утримання корів та одержання високої молочної продуктивності.

  1. Удосконалення існуючих технологій виробництва молока за рахунок впровадження безприв’язного способу утримання корів та оптимізації розміщення боксів та параметрів кормового столу, кормових проходів покращує етологічні показники корів, зменшує кількість конфліктів між тваринами, а також зменшує стресове навантаження у технологічних групах тварин, що забезпечує зростання їх молочної продуктивності і зменшує затрати праці на виробництво молока.

  2. Встановлено, що за безприв’язного способу утримання корів та нормованій годівлі підхід тварин до кормового столу, поїдання ними корму та відпочинок найбільш оптимальний при фронті годівлі не менше 0,8 м у розрахунку на одну голову, що сприяє зростанню добових надоїв молока на 14,4%.

  3. Виявлено неоднакові упродовж доби затрати часу на споживання корму коровами: за безприв’язного способу утримання цей показник на 0,18 год (2,8 %) більший порівняно з прив’язним.

  4. Для забезпечення рівномірного роздавання кормів з допомогою сучасних кормороздавачів-змішувачів та оптимального споживання кормосумішей коровами ширина кормового столу як у реконструйованих, так і в нових корівниках повинна становити не менше 5 м, а гнойового проходу між боксами – 2,2–2,5 м, відстань між боксами та кормовим столом – до 3,5 м.

  5. Доведено, що за дворядного розміщення боксів у корівнику порівняно з трирядним спостерігається оптимальне споживання корму коровами з кормового столу та забезпечується більш тривалий відпочинок корів.

  6. Затрати праці операторів на виконання допоміжних ручних операцій при доїнні на автоматизованих установках типу “Ялинка” та “Паралель” в середньому становлять 47,4 с та 37,8 с в розрахунку на кожну корову, відповідно, на неавтоматизованій установці типу “Тандем” – 56,2 с.

  7. Незалежно від способу утримання корів, їх доїння доцільно проводити у спеціалізованих доїльних залах з використанням установок типу «Ялинка» і «Паралель», що знижує порівняно з установкою типу «Тандем» затрати праці операторів машинного доїння корів відповідно на 15,7 та 32,8 % та поліпшує умови їх праці.

8. Використання запропонованих об’ємно-планувальних і технологічних рішень реконструкції корівників під час впровадження ресурсозберігаючих інтенсивних технологій виробництва молока забезпечує значну економію коштів порівняно з будівництвом нових виробничих приміщень.

Публікації автора:

Статті

  1. Король А.П. Поведінка корів в умовах безприв’язно-боксового утримання // Вісник Полтавської державної аграрної академії. – 2005. – №1. – С. 139 – 142.

  2. Король А.П. Особливості поїдання кормів коровами з кормових столів при безприв’язному утриманні // Аграрні вісті: Щокварт. наук.-практ. журнал. – 2005. – №2.– С. 18–20.

  3. Король А.П. Показники продуктивності сучасних доїльних установок // Тваринництво України. – 2005. – №2. – С. 8–11.

4. Адмін Є.І., Король А.П. Технологічні аспекти організації годівлі корів кормосумішами з кормових столів в умовах безприв’язного утримання // Тваринництво України. – 2005. – №11. – С. 8–13. (Експериментальні дослідження, аналіз результатів, підготовка матеріалів до друку).

5. Кудлай І.М., Король А.П. Продуктивність доїльної установки “Паралель” компанії “ДеЛаваль” і показники молоковиведення у корів // Аграрні вісті. Щокварт. наук.-практ. журнал. – 2004. – №3. – С. 22–24. (Експериментальні дослідження, аналіз результатів, підготовка матеріалів до друку).

6. Адмін Є., Король А. Безприв’язне утримання корів при реконструкції чи будівництві молочних ферм // Тваринництво України. – 2006. – №7. – С. 4–7. (Експериментальні дослідження, аналіз результатів, підготовка матеріалів до друку)

Матеріали конференцій

7. Король А.П. Порівняльна характеристика добової поведінки корів в умовах прив’язного та безприв’язного утримання // Проблеми становлення галузі тваринництва в сучасних умовах: Наук.-практ. конф. Вінниця, 23–25 травня. 2005 р. – Вінниця, 2005. – Вип. 22. – Част.1. – С. 63–68.

8. Король А.П. Вивчення та удосконалення технологічних режимів і параметрів годівлі корів кормосумішами при безприв’язному утриманні // Теоретичні й практичні досягнення молодих вчених аграріїв: Міжнар. наук-практ. конф. молодих вчених. Дніпропетровськ, 11–12 квітня. 2006 р. – Дніпропетровськ, 2006. – С. 242–243.

9. Король А.П. Технологічні рішення щодо внутрішнього плану приміщень для безприв’язного утримання корів при реконструкції та новому будівництві молочних ферм // Аграрна наука – виробництву «Сучасні технології виробництва продукції тваринництва»: V держ. наук-практ. конф. Біла Церква, 23–25 листопада. 2006 р. – Біла Церква, 2006. – Част.1. – С. 89–90.

10. Король А.П., Сотніченко Ю.М. Оцінка якості видоювання корів на різних типах доїльних установок // Сучасні проблеми підвищення якості, безпеки виробництва та переробки продукції тваринництва: Міжнар. наук.-практ. конф. Вінниця, 16–18 квітня. 2008 р. – Вінниця, 2008. – Вип. 34. – Т.1. – С. 32–36. (Експериментальні дослідження, аналіз результатів, підготовка матеріалів до друку)

11. Король А.П. Особливості поїдання кормів коровами з кормових столів при безприв’язному утриманні // ХІІ Міжнар. (І Українського) симпозіуму з питань машинного доїння корів. ВАТ «Брацлав», 11–14 травня. 2004 р. – Глеваха, 2005. – С. 328–331.