Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіко-математичне моделювання


Чанг Хонгвен. Моделювання діагностики банкрутства комерційного банку : Дис... канд. наук: 08.03.02 - 2002.



Анотація до роботи:

Чанг Хонгвен. Моделювання діагностики банкрутства комерційного банку. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.03.02 – економіко-математичне моделювання. – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Харків, 2002.

Дисертація присвячена проблемі виявлення на ранній стадії ознак банкрутства банківських установ в умовах невизначеності зовнішнього середовища. Розроблені методологічні основи і практичні моделі по діагностиці фінансового стану і стійкості комерційних банків. Розроблена модель діагностики банкрутства банківських установ. Запропонований методичний підхід по виявленню причин фінансового краху комерційних банків, що насувається, і практичні рекомендації по вибору заходів, спрямовані на запобігання їх банкрутства.

Інтегральним результатом дисертаційної роботи є розв'язання наукової і практичної проблеми, яка заключається в розробці методологічних основ і практичних рекомендацій відносно моделювання діагностики банкрутства комерційних банків.

З метою розв'язання поставленої проблеми в роботі проведено комплекс досліджень, на основі яких можна зробити наступні висновки:

  1. Економіка України, незважаючи на деякі позитивні тенденції в її розвитку, залишається все ще в нестійкому стані. Тому банківська система, яка обслуговує економіку, в будь-який момент може бути схильна з її сторони до дестабілізуючого впливу, який може привести банківські установи до фінансової кризи або краху.

  2. Оскільки банківська система грає зв'язуючу роль в переміщенні фінансових ресурсів в економіці країни і від її фінансового стану і стійкості залежить їх безперебійний рух, то виявлення і попередження імовірності банкрутства банківських установ є найважливішою задачею регулювання банківської системи з боку держави.

  3. У зв'язку з тим, що зовнішнє середовище, яке впливає на функціонування банківських установ, невизначене і нестійке, то оцінювати ймовірність банкрутства комерційних банків необхідно як з урахуванням фінансового стану самої господарчо-фінансової системи (банку), так і з урахуванням впливу на неї дестабілізуючих чинників зовнішнього її оточення.

  4. Діагностика банкрутства комерційних банків повинна грунтуватися на широкому використанні економіко-математичних методів, що дозволяють на ранній стадії виявляти ознаки банкрутства банківських установ.

  5. Модель діагностики фінансового стану комерційних банків повинна базуватися на кількісній і якісній оцінках пропорцій у фазах циклу кругообігу капіталу в банківських установах.

  6. Модель діагностики фінансової стійкості комерційних банків повинна враховувати невизначеність зовнішнього середовища і базуватися на нейромережному підході.

Теоретичні основи і практичні моделі та рекомендації щодо діагностики банкрутства комерційних банків можуть використовуватися як державними органами по нагляду за діяльністю банківських установ, так і самими комерційними банками в своїй господарчо-фінансовій діяльності.

Публікації автора:

  1. Забродский В.А., Кизим Н.А., Корейко К.С., Чанг Хонгвен. Гибкие
    автоматизированные системы управления банками // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Економічна серія. – №457. – 1999. – С.151-156. (Особисто здобувачу належить 0,1 друк. арк.).

  2. Кизим Н.А., Чанг Хонгвен. Управление формированием ресурсов
    коммерческого банка // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Економічна серія. – №468. – 2000. – С.217-220. (Особисто здобувачу належить 0,2 друк. арк.).

  3. Глущенко В.В., Кизим Н.А., Чанг Хонгвен. Анализ и регулирование
    деятельности коммерческого банка. – Харьков: Бизнес Информ, 2000. – 76 с.
    (Особисто здобувачу належить 1,5 друк. арк.).

  4. Клебанова Т.С., Решетняк Е.И., Раевнева Е.В., Кизим Н.А.,
    Дубровина Н.А., Чанг Хонгвен. Инвестиционный портфель коммерческого банка. – Харьков: Бизнес Информ, 2000. – 146 с. (Особисто здобувачу належить 0,5 друк. арк.).

  5. Чанг Хонгвен. Регулирование образования и использования собственных средств банка // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Економічна серія. – №482. – 2000. – С.278-283.

  6. Фурзиков А.В., Чанг Хонгвен. Некоторые подходы к формированию оптимальной структуры капитала // Сб. научных трудов “Модели управления в рыночной экономике”. Вып. 4. – Донецк: ДонНУ, 2000. – С.224-230. (Особисто здобувачу належить 0,2 друк. арк.).

  7. Чанг Хонгвен. Модели управления банковским инвестиционным
    портфелем // Зб. наук. праць “Економіка: проблеми теорії та практики”.
    Вип. 94 – Дніпропетровськ: ДНУ. – 2001. – С.99-106.

  8. Чанг Хонгвен. Модели оценки риска при управлении капиталом // Зб. наук. праць за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції 27-28 березня 2001 р. “Ризикологія в економіці та підприємництві”. – К.: КНЕУ, Академія ДПС України, 2001. – С.415.

  9. Фурзиков А.В., Чанг Хонгвен. Анализ рынка ценных бумаг посредством фондовых индексов // Вісник ХНУ ім.. В.Н. Каразіна. Економічна серія. – №530. – 2001. – С.266-272. (Особисто здобувачу належить 0,2 друк. арк.).