Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Військові науки / Озброєння і військова техніка


Катін Павло Юрійович. Методика контролю технічного стану аналогових пристроїв радіоелектронних засобів озброєння з використанням узагальненої контрольної точки. : Дис... канд. наук: 20.02.14 - 2005.



Анотація до роботи:

Катін П. Ю. Методика контролю технічного стану аналогових пристроїв радіоелектронних засобів озброєння з використанням узагальненої контрольної точки. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 20.02.14. – озброєння і військова техніка. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Військовий інститут. Київ, 2004.

Дисертація присвячена розвитку теорії і практики контролю технічного стану (ТС) аналогових об’єктів діагностування (ОД) при визначенні їх працездатності на місцях дислокації.

У роботі розроблена функціонально-статистична модель для контролю ТС аналогових пристроїв. На відміну від відомих діагностичних моделей, вона дозволяє здійснювати контроль ТС багаторежимних ОД високого ступеню інтеграції, а її побудова здійснюється методом імітаційного моделювання.

Розроблено і експериментально обґрунтовано новий метод отримання діагностичної інформації в узагальненій контрольній точці (КТ) для контролю ТС аналогових ОД, які містять багато функціональних елементів. Метод дозволяє зменшити кількість КТ і діагностичних параметрів.

На основі отриманих наукових результатов розроблена методика контролю ТС аналогових пристроїв радіоелектронних засобів озброєння (РЕЗО). Вона призначена для розробки пристрою для контролю ТС аналогових типових елементів заміни безпосередньо на місцях дислокації. На відміну від відомих, методика дозволяє урахувати випадковий характер параметрів електрорадіокомпонентів при контролі ТС, перевіряти умови транспортування ознак дефектів в узагальнену КТ на схемотехнічному рівні з урахуванням виробничих допусків.

На основі методики контролю ТС аналогових пристроїв РЕЗО з використанням узагальненій КТ розроблена структурна схема пристрою для перевірки працездатності аналогових ТЕЗ безпосередньо на місцях дислокації РЕЗО. Впровадження пристрою дозволяє усунути недоліки, притаманні існуючій системі обслуговування і ремонту РЕЗО.

У дисертації наведене нове вирішення актуальної наукової задачі, яка полягає в розробці методики контролю ТС аналогових пристроїв РЕЗО з використанням узагальненої КТ.

При проведенні досліджень отримані такі нові наукові результати:

– функціонально-статистична модель аналогового пристрою, яка є формалізованим описом ОД на функціональному рівні для контролю його ТС. Модель призначена для побудови алгоритму перевірки працездатності аналогових пристроїв РЕЗО і визначення допусків на ДП. На відміну від відомих, вона дозволяє контролювати ТС аналогових пристроїв, кількість режимів роботи в яких перевищує кількість ЕРК або функціональних вузлів, які при контролі ТС розглядаються окремо. Побудова моделі здійснюється методом імітаційного моделювання в процесі багаторазових статистичних випробувань, що дозволяє зменшити витрати в процесі проектування ЗТД. Модель є основою для розробки методики контролю ТС аналогових пристроїв з використанням методу узагальненої КТ;

– метод узагальненої КТ, який призначено для отримання ДІ при контролі ТС аналогових пристроїв з метою визначення їх працездатності. Новизна методу визначається його фізичною основою і полягає в тому, що в якості ДП використані постійна та змінна складові струму в шині живлення. Новий метод дозволяє зменшити кількість КТ і діагностичних параметрів для контролю ТС аналогових ОД (субблоків, ТЕЗ) на етапі експлуатації РЕЗО безпосередньо на місці їх дислокації. Експеріментальні дослідження показали достовірність основних положень методу;

– методика контролю ТС аналогових пристроїв, в основі якої лежать запропоновані автором моделі лінійних аналогових пристроїв, метод УКТ. На відміну від відомих, розроблена методика дозволяє врахувати випадковий характер параметрів ЕРК при контролі ТС. Однією з її складових частин є нова методика для перевірки умов транспортування ознак дефекту в узагальнену КТ на схемотехнічному рівні з урахуванням виробничих допусків на промислові ЕРК. Проведені дослідження перевірки умов транспортування ознак дефектів в узагальнену КТ, в процесі яких виявлено, що типові дефекти, які виявляються на виході ОД, також виявляються і в УКТ.

Наукове значення роботи полягає в тому, що застосовано на практиці імітаційне моделювання у процесі багаторазових статистичних іспитів (метод Монте-Карло) з подальшю статистичню обробкою результатів для розробки діагностичних моделей і перевірки умов транспортування дефекту в КТ. Отримані наукові результати дозволяють вирішити важливу задачу технічної діагностики – зменшити час і вартість контролю ТС аналогових пристроїв РЕЗО.

З використанням отриманих наукових результатів розроблена структурна схема ПКТС аналогових ТЕЗ безпосередньо на місці дислокації РЕЗО. Використання пристрою, що розробляється, дозволяє вирішити важливі практичні задачі: усунути недолікі, притаманні системі обслуговування і ремонту РЕЗО, зменшити час і вартість контролю ТС аналогових пристроїв РЕЗО при їх відновленні безпосередньо на місцях дислокації, збільшити коефіціент готовності.

Результати аналізу елементної бази і техніко-економічного аналізу підтвердили доцільність розробки і впровадження ПКТС для контролю працездатності аналогових ТЕЗ. Робота проводилася відповідно до плану наукової роботи Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та плану науково-дослідної роботи “Діагностика”, яка виконувалась у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Отже, розроблена в дисертації методика контролю ТС аналогових пристроїв РЕЗО є результатом вирішення сформульованої наукової задачі і дозволяє досягнути мету дослідження.

Публікації автора:

1. Катін П.Ю. Функціонально-статистична модель аналогового пристрою // Зб. наук. пр. ВІТІ НТУУ “КПІ”. Вип. № 1. – К.: ВІТІ НТУУ “КПІ”, 2004. – С. 49-62.

2. Катін П.Ю. Метод отримання діагностичних параметрів для контролю працездатності аналогових типових елементів заміни // Зб. наук. пр. ВІТІ НТУУ “КПІ”. Вип. № 6. – К.: ВІТІ НТУУ “КПІ”, 2003. – С. 44-54.

3. Вишнівський В.В., Гахович С.В., Катін П.Ю., Круценко В.В. Пристрій для діагностування цифрових ТЕЗ з використанням параметрів енергодинамічного процесу // Вісник КНУ. Сер. Військові науки. Вип. № 6. – К.: КНУ ім. Т.Шевченка, 2003. – С. 70-74.

4. Жердєв М.К., Жиров Г.Б,. Катін П.Ю., Рєзніков М.І. Непараметричний алгоритм для побудови функціонально-статистичної моделі аналогового об’єкту діагностування // Зб. наук. пр. ВІТІ НТУУ “КПІ”. Вип. № 4. – К.: ВІТІ НТУУ “КПІ”, 2004. – С. 48-56.

5. Жердєв М.К., Жиров Г.Б., Катін П.Ю. Методика контролю технічного стану аналогових пристроїв з елементами зовнішнього логічного управління // Зб. наук. пр. ВІТІ НТУУ “КПІ”. Вип. № 3. – К.: ВІТІ НТУУ “КПІ”, 2004. – С. 22-32.

6. Вишнівський В.В., Катін П.Ю., Жиров Г.Б. Математична модель аналогових електронних кіл з елементами логіки для контролю їх працездатності // Вісник КНУ. Сер. Військові науки. (ювілейний випуск) – К.: КНУ ім. Т.Шевченка, 2003. – С. 47-51.

7. Методика побудови програм перевірки ТЕЗів РЕТ 4-го покоління: звіт НДР „Діагностика” / Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – № 0101U002251. – К., 2004.– 150 с.