Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Астрофізика, радіоастрономія


382. Чернишова Ірина Валеріївна. Фізико-хімічні характеристики групи зір галактичного диску з дефіцитом металів: зорі типу ламбда Волопаса і блакитні страглери поля: дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2004.



Анотація до роботи:

Чернишова І.В. Фізико-хімічні характеристики групи зір галактичного диску з дефіцитом металів: зорі типу l Волопаса і блакитні страглери поля. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія. – Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, Одеса, 2004.

Захищаються результати спектральних досліджень зір типу l Волопаса і блакитних страглерів поля, опублікованих в 16 наукових роботах. На основі методу моделей атмосфер в наближенні ЛТР було досліджено 53 зорі. Виявилося, що головний компонент візуально-подвійної VW Овна належить до типу l Волопаса, в той час як другий компонент є звичайним F карликом з вмістом елементів, близьким до сонячного. Були уточнені і доповнені дані про параметри атмосфер і вміст елементів у 8 дійсних зір типу l Волопаса. З'ясувалося, що з 20 кандидатів у зорі типу l Волопаса 9 дійсно належать цій групі, 5 зір показують дефіцит металів, але необхідне додаткове дослідження C, N, O елементів, 6 зір можуть бути виключені з групи зір типу l Волопаса. Вперше було досліджено 19 кандидатів в блакитні страглери поля, класифікованих за фотометрією. З'ясувалося, що це зорі з нормальним хімічним складом або помірним дефіцитом елементів. Імовірно, що вони не мають загальної природи з блакитними страглерами скупчень, а є звичайними F зорями, вміст елементів яких відображає хімічний склад місць їх народження. Можливо, 5 з них належать до зір типу l Волопаса. Для тестування методики було також досліджено 4 зорі з хімічним складом, близьким до сонячного.