Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Етнологія


Костючок Петро Леонтійович. Етнополітичні та національно-культурні процеси на Гуцульщині в контексті становлення української нації (кінець ХІХ ст. - 1939 р.). : Дис... канд. наук: 07.00.05 - 2006.



Анотація до роботи:

Костючок П.Л. Етнополітичні та національно-культурні процеси на Гуцульщині в контексті становлення української нації (кінець ХІХ ст. – 1939 р.). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.05 – Етнологія. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. – Івано-Франківськ, 2006.

Дисертація присвячена вивченню етнополітичних та національно-культурних процесів на Гуцульщині в контексті становлення української нації (кінець ХІХ ст. – 1939 р.).

На основі широкого кола джерел відтворено основний зміст і напрями суспільно-політичних, соціально-економічних та культурно-освітніх процесів; основні фактори і механізми етнізації і політизації гуцульської етнографічної групи. Етнополітичні процеси на Гуцульщині зводилися до боротьби двох тенденцій: національної консолідації та національної асиміляції.

У роботі проаналізовано особливості етнополітичного та національно-культурного розвитку Гуцульського історико-етнографічного району та його складових частин, комплексно досліджено чинники, механізми та динаміку національної ідентичності гуцульської етнографічної групи.

Розглянуто практичну реалізацію етнополітики, яка негативно позначилася на національному розвитку гуцулів, що зумовило нерівномірне протікання ідентифікаційних процесів у середовищі гуцульської етнографічної групи. Доведено, що, незважаючи на значні національно-політичні, культурно-освітні та господарсько-економічні перешкоди, населення Гуцульщини спочатку крізь призму етнокультурних факторів, а згодом через політизацію етнічності ідентифікувало себе як невід’ємну частину української нації.