Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Волковинська Тетяна Василівна. Етіопатогенетичні механізми розвитку дисфункції ендотелію у чоловіків молодого віку з різним рівнем артеріального тиску : дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2007. — 149арк. — Бібліогр.: арк. 130-149.



Анотація до роботи:

Волковинська Т.В. Етіопатогенетичні механізми розвитку дисфункції ендотелію у чоловіків молодого віку з різним рівнем артеріального тиску. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11 – кардіологія. – Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, Інститут гастроентерології АМН України, Дніпропетровськ, 2007.

Дисертація присвячена вивченню механізмів розвитку дисфункції ендотелію у чоловіків молодого віку з різним рівнем АТ. Визначається порушення функції ендотелію у чоловіків молодого віку з високим нормальним рівнем АТ та АГ 1 ступеня з однаковою частотою не дивлячись на малий термін підвищення АТ. Порушення функціонального стану ендотелію асоціюється з наявністю хронічної інфікованості Chlamydia pneumoniae, вірусом простого герпесу, цитомегаловірусом, вірусом Епштейна-Барр в молодому віці. Встановлено наявність звязку рівня АТ з хронічним інфікуванням Chlamydia pneumoniae, вірусом простого герпесу, цитомегаловірусом та вірусом Епштейна-Барр у молодих чоловіків на етапі становлення АГ. Доведено, що хронічне інфікування може бути додатковим фактором ризику порушення функціонального стану ендотелію і підвищення АТ в молодому віці. Визначено, що основними факторами ендотеліальної дисфункції є наявність хронічного внутрішньоклітинного інфікування, стан перекісного окислення ліпідів та запалення.

1. Наявність хронічного внутрішньоклітинного інфікування Chlamydia pneumoniae, вірусами простого герпесу, Епштейна-Барр та цитомегаловірусом за даними ІФА зареєстровано у 100% пацієнтів з АГ 1 ступеня у вигляді мікст-інфікування в різних комбінаціях, у 95,6% пацієнтів з високим нормальним АТ та у 60% нормотензивних пацієнтів.

2. Визначений зв'язок між маркерами хронічного внутрішньоклітинного інфікування та рівнем АТ в молодому віці: у пацієнтів з високим нормальним АТ існує пряма залежність між рівнями САТ, ДАТ та титром ІgG-антитіл до вірусу простого герпесу, між рівнями САТ і ПАТ та титром ІgG-антитіл до Chlamydia pneumoniae; у пацієнтів АГ 1 ступеня встановлена пряма кореляційна залежність рівня САТ та титрів ІgG-антитіл до Chlamydia pneumoniae, вірусу простого герпесу і цитомегаловірусу, рівня ДАТ і титром антитіл до Chlamydia pneumoniae, цитомегаловірусу в плазмі крові.

3. У чоловіків молодого віку з високим нормальним АТ та АГ 1 ступеня виявлено підвищення активності ПОЛ (накопичення малонового диальдегіду та дієнових конюгатів у плазмі), зменшення вмісту вітаміну Є в плазмі на тлі активації ферментативної ланки АОС, що супроводжується наявністю високого рівня хронічного бактеріально-вірусного інфікування, найбільш вираженими по мірі підвищення АТ.

4. Порушення ЕЗВД плечової артерії визначено у 30,2% молодих чоловіків з високим нормальним АТ та у 29,4% пацієнтів з АГ 1 ступеня в однаковому числі випадків, що асоціюється зі зменшенням вмісту NO2- в плазмі та еритроцитах при збільшенні активності NO-синтази еритроцитів у осіб з високим нормальним АТ, а у пацієнтів з АГ 1 ступеня - зі зменшенням сумарного вмісту стабільних метаболітів NO в плазмі. Дисфункція ендотелію при АГ 1 ступеня супроводжується достовірним збільшенням NO2- в плазмі в 16,7 рази та зменшенням NO-синтазної активності в плазмі в 2,9 рази порівняно з чоловіками з високим нормальним АТ з порушенням ЕЗВД плечової артерії.

5. Дисфункція ендотелію у пацієнтів з високим нормальним АТ в молодому віці асоціюється зі збільшенням титрів специфічних антитіл до цитомегаловірусу в 1,8 рази, вірусу Епштейна-Барр - в 2,1 рази, вірусу простого герпесу - в 1,5 рази, наявністю проявів підвищеної активності запалення, зменшенням депонування стабільних метаболітів NO в еритроцитах, збільшенням NO-синтазної активності еритроцитів та зменшенням вмісту NO2- в плазмі, активацією ПОЛ, що супроводжується посиленням захисної дії антиоксидантної системи у порівняні з особами зі збереженою функцією ендотелію. Дисфункція ендотелію у пацієнтів з АГ 1 ступеня в молодому віці асоціюється зі збільшенням титру антитіл до Chlamydia pneumoniae в 2,4 рази, наявністю проявів підвищеної активності запалення, зменшенням стабільних метаболітів NO в плазмі за рахунок NO3-, тенденцією до збільшення депонування стабільних метаболітів NO в еритроцитах, тенденцією до збільшення NO-синтазної активності еритроцитів та зменшення активності NO-синтази в плазмі крові, активацією ПОЛ та зниженням показників АОЗ в плазмі крові, порушенням ліпідного спектру мембран еритроцитів.

Публікації автора:

1. Тихонова С.А., Юрлов В.М., Волковинская Т.В. Сравнительная оценка параметров суточного мониторирования артериального давления у здоровых молодых мужчин и их сверстников с впервые выявленной артериальной гипертензией // Врачебная практика. – 2004. – №2. – С. 25-28. Дисертант провів відбір літератури за темою статті, збір матеріалу, провів статистичну обробку отриманих результатів, підготував статтю до друку.

2. Тихонова С.А., Волковинская Т.В., Волковинская О.В. Взаимосвязь структурных параметров левого желудочка, показателей суточного мониторирования артериального давления и спектральных характеристик вариабельности ритма сердца у мужчин молодого возраста с артериальной гипертензией // Український терапевтичний журнал. – 2004. – № 3. – С. 64-68. Дисертантом проведено відбір літератури за темою статті, аналіз та узагальнення результатів.

3. Тихонова С.А., Пахомова О.О., Волковинська Т.В. Ліпідний склад еритроцитів, стан перекісного окислення ліпідів, антиоксидантної і тіол-дисульфідної систем плазми крові у молодих чоловіків з артеріальною гіпертензією // Досягнення біології та медицини. – Одеса. – 2006. – № 1 (7). – С. 46-50. Дисертант провів відбір літератури, збір матеріалу, формулювання основних положень статті, підготовка до друку.

4. Волковинська Т.В. Оцінка рівнів артеріального тиску, факторів кардіоваскулярного ризику і маркерів запалення у чоловіків молодого віку з різними варіантами внутрішньоклітинної інфекції // Одеський медичний журнал. – 2006. – № 5. – С. 22-24.

5. Волковинська Т.В. Оцінка стану функції ендотелію у молодих чоловіків з артеріальною гіпертензією з різними варіантами внутрішньоклітинної інфекції // Одеський медичний журнал. – 2007. – № 1. – С. 41-43.

6. Волковинська Т.В., Волковинська О.В. Оцінка стану функції ендотелію у осіб молодого віку з артеріальною гіпертензією // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Вчені майбутнього». – Одеса, 2004. – С. 47. Дисертант провів відбір літератури за темою статті, провів клінічні дослідження, статистичну обробку даних.

7. Волковинська О.В., Волковинська Т.В. Взаємозв'язок структурних параметрів лівого шлуночка і показників варіабельності серцевого ритму у осіб з високим ризиком розвитку гіпертонічної хвороби // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Вчені майбутнього». – Одеса, 2004. – С. 48. Дисертантом проведено клінічні дослідження, проаналізовано літературу.

8. Волковинська Т.В. Зв’язок вегетативних розладів у молодих осіб з успадкованою схильністю до артеріальної гіпертензії з іншими факторами ризику // Матеріали Південно-Української науково-практичної конференції «Метаболічний синдром – вектор сумісних зусиль у профілактиці та лікуванні серцево-судинних захворювань». – Одеса, 2004. – С. 18-20.

9. Волковинська Т.В. Особливості перекісного окислення ліпідів і показників антиоксидантного захисту у осіб молодого віку, що мають спадкову обтяженість з артеріальної гіпертензії // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Вчені майбутнього». – Одеса, 2005. – С. 62.

10. Тихонова С.А., Волковинская Т.В., Муравская Е.М. Спектр липидов и состояние NO-системы плазмы и эритроцитов у нормотензивных и гипертензивных мужчин молодого возраста в зависимости от семейного анамнеза по артериальной гипертензии // Материалы 2-й международной научно-практической конференции: «Гомеостаз: физиология, патология, фармакология и клиника». – Одесса, 2005. – С. 95-97. Дисертантом проведено клінічні дослідження, проаналізовано літературу.

11. Волковинська Т.В. Ефективність лікування пацієнтів молодого віку з артеріальною гіпертензією препаратом Глутаргін // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Вчені майбутнього». – Одеса, 2006. – С. 71.

12. Юрлов В.М., Лонде О.В., Волковинська Т.В. Роль внутрішньоклітинної інфекції в патогенезі артеріальної гіпертензії у чоловіків молодого віку // Матеріали науково-практичної конференції «Актуальні проблеми дерматовенерології та косметології». – Одеса, 2006. – С. 88-91. Дисертантом проаналізовано літературу, провіведені клінічні дослідження, статистичний аналіз результатів.

13. Tikhonova S.A.,Volkovinskaya T.V. Association of endothelium disfunction with hereditary predisposition to essential hypertension in young men with normal, high normal blood pressure and hypertension of the 1st grade //2nd Ukrainian-Hellenic International Medical Congress “The New Perspective in Health Care in South East Europe”. – 9 – 12 November, 2006 (Odessa – Ukraine). – P 27. Дисертантом проведено клінічні дослідження, проаналізовано літературу.

14. Волковинська Т.В. Оцінка стану NO-системи залежно від типу реакції ендотелійзалежної вазодилатації у нормотензивних і гіпертензивних чоловіків молодого віку // Український науково-медичний молодіжний журнал. Матеріали 60 ювілейної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених НМУ ім. О.О. Богомольця «Актуальні проблеми сучасної медицини». – Київ, 2006. – С. 117.