Диссертации и авторефераты Украины
Перейти на каталог
Каталог диссертаций

Я ищу:
Диссертация / Автореферат

Диссертационная работа:

Яценко Анатолій Іванович. Оптична реалізація небесної системи координат за даними міжнародних програм КСЗ і ФОН: Дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.01 / НАН України; Головна астрономічна обсерваторія. - К., 2002. - 269 арк. - Бібліогр.: арк. 247-269.

Скачать диссертацию *

* Ссылка размещена на правах рекламыАннотация к работе:

Яценко А.І. Оптична реалізація небесної системи координат за даними міжнародних програм КСЗ і ФОН . - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук за спеціальністю 01.03.01 – Астрометрія і небесна механіка. - Головна астрономічна обсерваторія НАН України, Київ - 2002.

Дисертація присвячена, з одного боку, прив'язці власних рухів каталогу HIPPARCOS до позагалактичних об'єктів за результатами спостережень, проведених в ГАО НАН України в рамках міжнародної програми Каталогу Слабких Зір (КСЗ). З цією метою був створений спеціальний зведений каталог абсолютних власних рухів зір з прив'язкою до галактик (GPM1) та отримані компоненти швидкості обертання системи координат каталогу HIPPARCOS відносно галактик.

З іншого боку, розв'язується проблема поширення системи каталогу HIPPARCOS на слабкі зорі (до 14.5m) шляхом створення оглядового каталогу положень, власних рухів та B, B-V, B-R фотометрії двох мільйонів зір північного неба (ФОНАК). Випадкові похибки каталогу ФОНАК складають 0.2'', ±0.004''/рік і ±0.18m для положень, власних рухів та фотометрії відповідно. За власними рухами зір каталогу ФОНАК з використанням моделі Огороднікова-Мілна знайдені: компоненти швидкості руху Сонця в просторі, диференціальне обертання і просторова деформація Галактики в трьох взаємно перпендикулярних площинах галактичної системи координат.


Меню
Реклама2006-2009 © Диссертации и авторефераты Украины