Диссертации и авторефераты Украины
Перейти на каталог
Каталог диссертаций

Я ищу:
Диссертация / Автореферат

Диссертационная работа:

Луговий Олег Михайлович. Роси та варанги у Візантії Х-ХII ст.: формування та структурна роль найманого військового контингенту : Дис... канд. наук: 07.00.02 - 2009.

Скачать диссертацию *

* Ссылка размещена на правах рекламыАннотация к работе:

Луговий О.М. Роси та варанги у Візантії Х-ХII ст.: формування та структурна роль найманого військового контингенту. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія. – Одеський національний університет імені І.І. Мечникова. – Одеса, 2008.

У дисертації на основі вивчення широкого комплексу джерел та наукової літератури аналізується процес формування військового найманого контингенту зі Східної та Північної Європи у складі візантійської армії Х-ХІ ст., його структурно-функціональні характеристики та роль у внутрішній та зовнішній політиці Візантії.

Досліджено етимологію та походження термінології, яка використовувалась для позначення вказаного іноземного контингенту: „рос”, „варанги”, „кульпінги” та інші.

Проблеми найму вояків до візантійської армії розглянуто в контексті міжнародних відносин Х-ХІІ ст. Показано значення у політиці Русі, країн Скандинавії та Британських островів угод з Візантією щодо військового найму. Виділено типові форми організації наймання.

Досліджено низку факторів, які забезпечували стабільність існування контингенту: функції підрозділів, систему підпорядкування, юридичний статус, розміщення, оплату особового складу та інші фактори матеріальної мотивації, духовний вплив на іноземних вояків з боку візантійської церкви, образ найманців у свідомості мешканців Візантійської імперії.

Доведено особливе піклування візантійських імператорів про боєздатність саме цього іноземного контингенту, який використовувався як у складі польових армій, так і в гарнізонній службі, та з якого набиралися гвардійські частини.

Визначено етапи діяльності контингенту росів та варангів за змінами в його етнічному складі та структурних характеристиках.


Меню
Реклама2006-2009 © Диссертации и авторефераты Украины