Диссертации и авторефераты Украины
Перейти на каталог
Каталог диссертаций

Я ищу:
Диссертация / Автореферат

Диссертационная работа:

Козерод Олег Віталійович. Євреї України в 1921-1929 рр. : Дис... д-ра наук: 07.00.01 - 2009.

Скачать диссертацию *

* Ссылка размещена на правах рекламыАннотация к работе:

Козерод О.В. Євреї України в 1921-1929 рр. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.01. – Історія України. – Донецький національний університет, Донецьк, 2008.

Дисертація присвячена історії євреїв України в період становлення, розвитку та згортання нової економічної політики. Дається аналіз політики радянської влади щодо основних інститутів єврейскої спільноти, єврейської релігії і культури. Досліджуються основні проблеми соціально-економічного життя євреїв України в обраний час, у тому числі в період подолання наслідків погромів 1918 – 1921 років. У дисертації велика увага приділяється аналізу розвитку кредитної кооперації, приватних підприємств, а також системи соціального захисту жінок та дітей-сиріт з-поміж євреїв у період непу.

У дисертації також досліджуєтся історія створення та розвитку єврейських політичних партій, громадських та благодійних організацій. Важливе місце відведено аналізу ситуації, пов’язаної з розвитком сіоністського руху та переслідуванням відомих діячів релігії, культури, науки та мистецтва.

Дається авторське бачення наслідків процесу змін основних інститутів єврейської релігійної громади, пов’язаних з впливом “хаскали” – єврейського просвітянства та прагненням Радянського уряду і Євсекцій вирішити єврейське питання в країні через політику коренізації.

Комплексно досліджено процес формування політики більшовиків до єврейського населення України в 1921-1929 роках, проаналізовано найважливіші нормативно-правові акти, що були прийняті в цей період. У результаті сформульовано висновки щодо відповідності офіційної політики до реалій боротьби з єврейськими громадами та установами.

Велике місце в дисертаційній роботі відведено аналізу політики влади в сфері розвитку культури на їдиш. Розкривається вклад євреїв у розвиток науки, мистецтва та культури в період 1921-1929 років.


Меню
Реклама2006-2009 © Диссертации и авторефераты Украины