Диссертации и авторефераты Украины
Перейти на каталог
Каталог диссертаций

Я ищу:
Диссертация / Автореферат

Диссертационная работа:

Шемінова Валентина Андріївна. Структура, динаміка та еволюція дрібномасштабних магнітних елементів у фотосфері Сонця. : Дис... д-ра наук: 01.03.03 - 2007.

Скачать диссертацию *

* Ссылка размещена на правах рекламыАннотация к работе:

Шемінова В. А. Структура, динаміка та еволюція дрібномасштабних магнітних елементів у фотосфері Сонця. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук за спеціальністю 01.03.03 – Геліофізика і фізика Сонячної системи. – Головна астрономічна обсерваторія НАН України, Київ, 2006.

У дисертації представлені результати комплексного дослідження властивостей дрібномасштабних магнітних елементів у фотосфері Сонця, основані на магнітогідродинамічних моделях сонячної магнітогрануляції, методах стокс-діагностики та спостереженнях, виконаних на фур’є-спектрометрі та стокс-поляриметрі Національної сонячної обсерваторії (США) і спектрографі Швед-ського вакуумного сонячного телескопа. Створено нові напівемпіричні моделі дрібномасштабних магнітних елементів, що спостерігаються у фотосфері як яскраві точки. Вдосконалено модель спокійної фотосфери Сонця. Виявлено слабку сегрегацію хімічних елементів з низькими та високими потенціалами іонізації у магнітних утвореннях. Виявлено надтонку структуру слабких магнітних полів з неодноразовою зміною полярності вздовж променя зору. Відкрито новий поверхневий механізм зародження магнітних трубок у фотосфері. Виявлено характерні особливості профілів Стокса, пов'язані з еволюційними процесами конвективного колапсу магнітних трубок. Отримано розподіл напруженості та променевих швидкостей по поверхні Сонця, зайнятій дрібномасштабними магнітними полями. Підтверджено наявність стаціонарних низхідних рухів у глибоких шарах магнітних елементів.


Меню
Реклама2006-2009 © Диссертации и авторефераты Украины