Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Бухгалтерський облік, аналіз та аудит


Чижевська Людмила Віталіївна. Бухгалтерський облік як професійна діялність: теорія, організація, прогноз розвитку : Дис... д-ра наук: 08.00.09 - 2007.



Анотація до роботи:

Чижевська Л.В. Бухгалтерський облік як професійна діяльність: теорія, організація, прогноз розвитку. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності). – Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. Київ, 2007 р.

Дисертація містить вирішення теоретичних та організаційних проблем розвитку бухгалтерського обліку як професійної діяльності.

У дисертації теоретично обґрунтовано та запропоновано новий спосіб розв’язання наукової проблеми, яка полягає у невідповідності наявного стану розвитку теорії, методології і організації бухгалтерського обліку як професійної діяльності умовам постіндустріальної економіки та зростаючої ролі інститутів, а також у відсутності прогнозів розвитку бухгалтерського обліку як професійної діяльності.

Побудовано систему бухгалтерського обліку як професійної діяльності, на теоретичному рівні визначені складові бухгалтерського обліку як професійної діяльності. Обґрунтовано найбільш прийнятний для України спосіб взаємодії професійних організацій з державними органами.

Встановлено вплив культури і освіти на розвиток бухгалтерського обліку. Побудовано модель гармонійного розвитку бухгалтерського обліку. Встановлена залежність у способі ведення бухгалтерського обліку і менталітету бухгалтера. Досліджено розвиток бухгалтерського обліку як навчального предмета. Удосконалено методику викладання бухгалтерського обліку як спосіб передачі теоретичних знань практикам.

Проведено системне дослідження з теорії наукового прогнозування в бухгалтерському обліку. Виявлено ефективні методи прогнозування розвитку бухгалтерського обліку.

У дисертації комплексно вирішено проблему розвитку бухгалтерського обліку як професійної діяльності шляхом розробки теоретичних і практичних рекомендацій з удосконалення бухгалтерського обліку, які ґрунтуються на засадах соціально орієнтованої економіки і спрямовані на подолання негативних наслідків глобалізації, а також розроблено прогноз розвитку бухгалтерського обліку.

1. Бухгалтерська професія у ХХІ ст. стає важливим чинником досягнення стабільності в економіці держави, її подальшого розвитку. Бухгалтер виступає активною дійовою особою у формуванні бухгалтерської інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень. Стабільний розвиток економіки в значній мірі залежить від якості послуг, що надають бухгалтери суспільству.

2. Бухгалтерський облік як професійна діяльність є організованою та регульованою діяльністю бухгалтера-організатора, науковця, викладача й утворює систему взаємозв’язків між суб’єктом та об’єктом бухгалтерського обліку. При цьому суб’єкт виконує дії, застосування яких є можливим внаслідок наявності професійних знань, професійних навиків та цінностей, професійної компетенції, для досягнення суб’єктами мети бухгалтерського обліку.

3. Бухгалтерській професії притаманні автономність, саморегульованість та підвищений суспільний інтерес до наслідків діяльності професіонала. Для посилення професіоналізму бухгалтера необхідно прийняти комплекс заходів з боку держави, професійних організацій, суб’єктів господарювання та навчальних закладів, що дасть можливість суттєво вплинути на розвиток теорії, методології та організації бухгалтерського обліку.

4. Від професійної діяльності бухгалтера на локальному рівні залежить ефективне та законне функціонування підприємств, на глобальному – міжнародних фінансових ринків у цілому. Зміна вимог до професійного бухгалтера спричинила оновлення функцій бухгалтера за змістом (організаційна, виконавча, управлінська, стратегічна, соціальна) і за значенням (макроекономічна, мікроекономічна). Функції бухгалтера впливають на коло їх обов’язків, прав і сфери відповідальності.

5. Проблема невідповідності між моделлю бухгалтерського обліку, яка історично сформувалася в Україні (в умовах планової економіки та континентальною моделлю) та моделлю, закладеною в Міжнародних стандартах фінансової звітності (англо-американською), спричинила негативні тенденції у діяльності професійних організацій України. Ефективність їх подальшого функціонування залежатиме від об’єднання зусиль і надання таким організаціям статусу недержавного органу регулювання бухгалтерського обліку з чітким визначенням їх повноважень.

6. Розвиток світового бухгалтерського обліку як професійної діяльності відбувається з урахуванням накопиченого досвіду, розвитку облікової теорії, але має характерні особливості, які визначаються ментальними характеристиками окремої нації. Серед основних напрямів удосконалення організації бухгалтерського обліку є врахування відповідних культурних умов і морально-етичних цінностей, прийнятих суспільством.

7. Особливої актуальності набуває питання компетентності бухгалтера як ключової характеристики його професіоналізму в умовах постійного ускладнення ведення бізнесу. Для формування компетентності необхідним є запровадження такої системи освіти, яка б забезпечувала безперервне підвищення кваліфікації бухгалтера, формування його інформаційної культури, розвиток критичного мислення.

8. У сучасних умовах професійна освіта як фактор подальшого розвитку бухгалтерського обліку потребує адекватної розробки її принципів з урахуванням соціальної ролі бухгалтера. У такому контексті викладач через виховну функцію освіти повинен формувати свідомість бухгалтера, яка відповідає потребам і цілям розвитку суспільства в цілому, та економічну культуру бухгалтера, яка запобігає крадіжкам, розбазарюванню майна власника, обману членів суспільства, вуалюванню та фальсифікації звітності, неетичній професійній поведінці, антисуспільному професійному судженню.

9. Бухгалтерський облік як сформована наука потребує обґрунтованих довгострокових прогнозів з метою здійснення випереджаючих заходів щодо розвитку його теорії, методології та підготовки бухгалтерських кадрів. Розробка та впровадження методики здійснення прогнозних досліджень на державному рівні покликані сприяти прийняттю рішень, які визначають найактуальніші напрями розвитку теорії, організації і методології бухгалтерського обліку та підвищить ефективність бухгалтерської освіти. З метою вироблення достовірних прогнозів необхідно формувати спеціальні експертні групи з прогнозування бухгалтерського обліку.

10. Для забезпечення якісної підготовки бухгалтерів у ВНЗ та при підвищенні кваліфікації розроблено наступні комплексні програми:

а) “Організація обліку і контролю на підприємствах, які мають закордонні філії”. Новаторство розробки полягає в урахуванні при організації та регулюванні бухгалтерського обліку культурно-ментальних особливостей бухгалтерських працівників різних країн (Європи, Азії, Америки), які були виявлені та досліджені на базі практичного матеріалу;

б) “Управління відповідальністю бухгалтера”. Впровадження розробки дозволяє скласти перелік прав та обов’язків головного бухгалтера, що дає змогу удосконалити процес управління бухгалтерською службою та підприємством в цілому, забезпечити підвищення якості виконання функцій бухгалтерського обліку;

в) “Атестація спеціалістів з бухгалтерського обліку на підприємстві та організація їх безперервного навчання”. Розробка містить кілька методик проведення атестації бухгалтерських працівників на підприємстві і дає змогу комплексно організувати процес їх кар’єрного зростання через систему безперервної освіти та атестації. Це підтверджується тим, що кваліфікаційні вимоги до бухгалтера та міжнародні стандарти освіти вимагають постійного оновлення знань бухгалтера;

г) “Головний бухгалтер”. Навчальна програма дозволяє студенту одержати необхідні знання і навики в період навчання, які необхідні для роботи головним бухгалтером.

д) “Аудитор”. Навчальна програма сприяє здобуттю сертифіката аудитора відразу після закінчення навчання у ВНЗ;

е) професіограма бухгалтера. Дозволяє якісно покращити профорієнтаційну роботу, удосконалити процес відбору осіб, більш здібних осіб до бухгалтерської професії.

Публікації автора:

Монографії

  1. Чижевська Л.В. Бухгалтерський облік як професійна діяльність: теорія, організація, прогноз розвитку: Монографія. – Житомир: ЖДТУ, 2007. – 528 с. (позитивна рецензія в журналі “Бухгалтерський облік і аудит”, № 10, 2007 р.)

  2. Чижевская Л.В. Прогнозирование развития бухгалтерского учета / Петрук А.М., Малюга Н.М., Евдокимов В.В. и д.р. Очерки по бухгалтерскому учету и контролю. Результаты диссертационных исследований проблем бухгалтерского учета и контроля Житомирской бухгалтерской научной школы. Монография. – Житомир: ЧП “Рута”, 2005. – С. 11-41.

  3. Чижевская Л.В. Теория, практика и методология бухгалтерского учета: последствия взаимовлияния и тенденции взаимодействия / Бутынец Ф.Ф., Кирейцев Г.Г. и др. Развитие бухгалтерского учета и контроля в контексте европейской интеграции: Монография. – Житомир-Краматорск: ЧП “Рута”, 2005. – С. 78-100.

  4. Чижевская Л.В. Значение разработок нобелевских лауреатов по экономике для развития бухгалтерского учета // Современный учет и контроль: подготовка кадров, проблемы теории и методики. Результаты диссертационных исследований проблем бухгалтерского учета и контроля Житомирской бухгалтерской научной школы: Монография. – Житомир, ЖДТУ, 2006. – С. 82-107.

Статті у наукових фахових виданнях

  1. Чижевська Л.В. Актуальні аспекти організації складання та подання фінансової звітності // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. Економічні науки. – 2000. – № 13. – С. 55-58.

  2. Чижевська Л.В. Виховний аспект при викладанні бухгалтерського обліку у вищих навчальних закладах // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. Економічні науки. – 2001. – № 16. – С. 147-151.

  3. Чижевська Л.В. Розкриття історичного аспекту теми в науковому дослідженні // Збірник наукових праць. Економіка: проблеми теорії та практики. Випуск 71. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2001. – С. 67-72.

  4. Чижевська Л.В. Ситуаційні вправи бухгалтерського обліку: досвід впровадження в навчальний процес // Регіональні перспективи. – № 2-3 (15-16). – 2001. – С. 213-214.

  5. Чижевська Л.В. Формування етики бухгалтерів і аудиторів через етику викладача облікових дисциплін // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. Економічні науки. – 2002. – № 22. – С. 166-170.

  6. Чижевська Л.В. Методи дослідження підготовки фахівців з бухгалтерського обліку в українській та зарубіжних освітніх системах // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2003. – № 2 (24). – С. 153-158.

  7. Чижевська Л.В. Специфічні поняття професійної етики бухгалтера // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2003. – № 4 (26). – С. 244-248.

  8. Чижевська Л.В. Термінологічні проблеми бухгалтерського обліку // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2004. – № 2 (28). – С. 199-203.

  9. Чижевська Л.В. Теорія, практика і методологія бухгалтерського обліку: наслідки взаємовпливу // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2004. – № 3 (29). – С. 186-192.

  10. Чижевська Л.В. Значення та класифікація прогнозів у наукових дослідженнях бухгалтерського обліку // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2004. – № 4 (30). – С. 268-273.

  11. Чижевська Л.В. Логіко-лінгвістична підсистема теорії бухгалтерського обліку // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2005. – № 1 (31). – С. 241-249.

  12. Чижевська Л.В. Практика організації прогнозних досліджень у бухгалтерському обліку // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 202: В 4 т. Том IV. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – С. 896-900.

  13. Чижевська Л.В. Проблеми наукової комунікації в дослідженнях з бухгалтерського обліку // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2005. – № 2 (32). – С. 208-215.

  14. Чижевська Л.В. Логіка курсу “Звітність підприємства” // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць. / Серія. Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 1. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – С. 203-215.

  15. Чижевська Л.В. Організація бухгалтерського обліку: зміна акцентів // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць. / Серія. Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 2. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – С. 203-215.

  16. Чижевська Л.В. Интеграция наук как определяющий фактор экономического образования // Вісник Житомирського державного технологічного університету. – 2005. – № 3 (33). – С. 208-215.

  17. Чижевськa Л.В. Педагогическое наследие ученых-бухгалтеров России конца XIX-го – начала XX–го столетия // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць. / Серія: Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 3. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – С. 171-183.

  18. Чижевскaя Л.В. Качественное профессиональное образование как фактор развития бухгалтерского учета // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць. / Серія: Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 1 (4). / Відповідальний редактор д.е.н., проф. Ф.Ф.Бутинець. – Житомир: ЖДТУ, 2006. – С. 34-55.

  1. Чижевскaя Л.В. Семь причин, чтобы не доверять бухгалтерскому учету // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2006. – № 2 (36). – С. 140-151.

  2. Чижевськa Л.В. Соціальні відносини в системі бухгалтерського обліку // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2006. – № 3 (37). – С. 6-12.

  3. Чижевськa Л.В. Регулювання професійної діяльності бухгалтера в Україні // Вісник Житомирського державного технологічного університету. – 2006. – № 4 (38). – С. 220-227.

  4. Чижевськa Л.В. Бухгалтерська професія: бізнес чи послуга суспільству // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць. / Серія: Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 3(6). – Житомир: ЖДТУ, 2006. – С.158-166.

  5. Чижевськa Л.В. Професійна мобільність і професійні перспективи бухгалтера в сучасному бізнесі // Вісник Національного університету “Львівська політехніка” // Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – 2007. – № 277. – С. 489-494.

  6. Чижевськa Л.В. Чи можливе прийняття єдиної концептуальної основи // Вісник Житомирського державного технологічного університету. – 2007. – № 1 (39). – С. 214-220.

  7. Чижевська Л.В. Теоретичні проблеми бухгалтерського обліку як професійної діяльності // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць. / Серія: Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 1 (7). / Відповідальний редактор д.е.н., проф. Ф.Ф. Бутинець. – Житомир: ЖДТУ, 2007. – С. 32-42.

Статті в іноземних виданнях

  1. Чижевская Л.В. Влияние глобализации на организацию высшего образования по специальности “Учет и аудит” // “Rolul tiinei i nvmntului economic n realizarea reformelor economice din Republica Moldova”, conf. int. (2003; Chiinu). Materialele conf. int., 25-26 sept. 2003. / col. red. Grigore Belostecinic, preed. – Ch.: Dep. Ed.-Poligr. al ASEM, 2003 – P. 421-423.

  2. Чижевскaя Л.В. Концептуальные аспекты подготовки специалистов по учету и аудиту в контексте интеграционных процессов. Международна научно-практическа конференция // Предизвикателствата пред стопанската отчетност, анализа и одита в процеса на присъединяване към Европейския съюз. – Свищов, 27-29 май 2004 г. – С. 100-104.

  3. Czyewska L. Zarzdzania procesem nauczania – podejcie cybernetyczne // Problemy zarzdzania i marketingu / Redakcja naukowa prof. dr.hab. Stanislaw Pajczkowski, mgr. in Halina Wgrzyn. – Legnica: Wysza szkoa menederska w Legnicy, 2005. – S. 32-35.

  4. Chyzhevska L.V. The urgent issues concerning the implementation of the Bologna declaration in Ukraine // European Master of Corporate Finance Project in the European Area of Higher Education. The Publishing House of the Wroclaw University of Economics Wroclaw 2005 – P. 43-46.

  5. Чижевскaя Л.В. Математизация метода бухгалтерского учета: так ли это необходимо? // Вестник Брестского государственного технического университета – Экономика. – 2006. – № 3 (39). – С. 43-46.

  6. Чижевская Л.В. Доверие и бухгалтерский учет // Международна научно-практическа конференция “Евроинтеграционните процеси и предизвикателствата пред стопанската отчетност, анализа и одита” – Свищов, 27-28 октомври 2006 г. – С. 63-70.

Тези доповідей на конференціях

  1. Чижевськa Л.В. Бухгалтерська освіта в електронному інформаційному середовищі // Вісник Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. Випуск 24. – Харків: НТУ; “ХПІ”; 2001. – 216 с. – С. 163-165 (Матеріали ІІІ-ої міжнародної навчальної конференції “Дослідження і оптимізація економічних процесів “Оптимум – 2001” в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” (17-19 жовтня 2001 р.).

  2. Чижевськa Л.В. Необхідність реформування професійної освіти бухгалтерів // Тези доповідей четвертої міжнародної конференції “Наука і освіта 2001”. Дніпропетровськ, 1-15 лютого, 2001 р. Том 5. Економічні науки. – С. 51.

  3. Чижевськa Л.В. Проблеми формування етики бухгалтерів // Матеріали Другої всеукраїнської науково-практичної конференції. “Україна наукова” 2002. Том 8. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2002. – С. 21-23.

  4. Чижевська Л.В. Проблемы внедрения деловых игр в учебный процесс // Предпринимательство в условиях глобализации: Материалы Междунар. Науч.-практ. конф. Минск, 23-24 мая 2002г. – Мн.: БГЭУ, 2002. – С. 120-121.

  5. Чижевськa Л.В. Вимоги до сучасного підручника з бухгалтерського обліку // Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень’2003”. Том 24. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. – С. 41-42.

  6. Чижевськa Л.В. Професійна етика бухгалтера: минуле і сучасне // Зимові читання, присвячені ідеям П.П. Німчинова та І.В. Малишева. Збірник тез та текстів виступів на Другій всеукраїнській науковій конференції присвяченій видатним вченим в галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишеву, д.е.н. проф. П.П. Німчинову. – Житомир: ЖДТУ, 2004. – С. 75-76

  7. Чижевськa Л.В. Вимоги до сучасного викладача з облікових дисциплін // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Концептуальні підходи до підготовки спеціалістів з обліку та аудиту в сучасних умовах України”, Харків, 19 березня 2004 р. – С. 42-45.

  8. Чижевськa Л.В. Кваліфікація бухгалтерів як визначальний фактор впровадження управлінського обліку на підприємствах України // Проблемы теории и практики учета, аудита, анализа и пути их решения: Материалы Всеукраинской научно-методической конференции 6-8 мая 2003 г. – Севастополь: Изд-во СевНТУ, 2003. – С. 25.

  9. Чижевськa Л.В. Пріоритети Болонського процесу і бухгалтерська освіта в Україні // Матеріали регіональної науково-методичної конференції “Формування стратегії конкурентоспроможності освіти в регіоні”. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – С. 242-244.

  10. Чижевськa Л.В. Управління науковою інформацією в бухгалтерському обліку / Матеріали III Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень ‘2004 Бухгалтерський облік і аудит”. Том 43. – 21-30 червня 2004 р. Дніпропетровськ. – С. 53-55.

  11. Чижевськa Л.В. Тенденції в розвитку методик викладання бухгалтерського обліку // Друга науково-практична конференція “Соціально-економічні реформи у контексті європейського вибору України”: Доповіді. – Дніпропетровськ: НАЦ “Ера”, 2005. – С. 41-44.

  12. Чижевськa Л.В. Влияние научно-технического прогресса на развитие бухгалтерского учета // Тезисы и тексты выступлений на IV международной научной конференции “Развитие бухгалтерского учета и контроля в контексте европейской интеграции”. – Житомир-Краматорск: ЧП “Рута”, 2005. – С. 215-219.

  13. Чижевськa Л.В. Мови наукової теорії бухгалтерського обліку // Зимові читання, присвячені ідеям П.П. Німчинова та І.В. Малишева. Збірник тез та текстів виступів на Третій всеукраїнській науковій конференції, присвячені видатним вченим в галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишеву, д.е.н., проф. П.П. Німчинову. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – С. 68-70.

  14. Чижевськa Л.В. Дидактичні переваги та недоліки кейс-методу // Матеріали навчально-методичної міжвузівської конференції “Використання інтерактивних технологій у навчальному процесі” – Одеса: ПДПУ імені К.Д.Ушинського, 14 квітня 2005 р. – С.110-113

  15. Чижевськa Л.В. Виховання інформаційної культури у студентів на заняттях з “Основ наукових досліджень” // Економіка агробізнесу: суть та процес викладання у вищих навчальних закладах: Тези доповідей на науково-методичній конференції. 23-24 листопада 2005 р. Відп. за проф. С.І. Дем’яненко. – К.: КНЕУ, 2005. – С. 287-289.

  16. Чижевськa Л.В. Як забезпечити акціонерів достовірною інформацією (концептуальні основи формування і подання корпоративної звітності) // Зимові читання, присвячені ідеям П.П. Німчинова та І.В. Малишева. Збірник тез та текстів виступів на Четвертій всеукраїнській науковій конференції, присвячені видатним вченим в галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишеву, д.е.н., проф. П.П. Німчинову. – Житомир: ЖДТУ, 2006. – С. 59-60.

  17. Чижевськa Л.В. Реалізація принципів мобільності й привабливості освіти при підготовці фахівців з обліку й аудиту // Майбутнє – аудит. Матеріали Всеукраїнської міжвузівської науково-практичної конференції
    (м. Кривий Ріг, 18 листопада 2005 р.): Тези доповідей / Редкол.: М.Л. Крапивко, В.Я. Нусінов, К.С. Сурніна. – Кривий Ріг: Мінерал, 2005. – С. 18-19.

  18. Чижевскaя Л.В. Аттестация учетных работников предприятий как способ непрерывного бухгалтерского образования // Проблеми теорії і практики обліку, аналізу, аудиту та шляхи їх вирішення: Матеріали Всеукраїнської наук.-метод. конф. 3-5 травня 2006 р. – Севастополь: Вид-во СевНТУ, 2006. – С. 243-244.

  19. Чижевскaя Л.В. Применение биографического метода в исторических исследованиях бухгалтерского учета // Тезисы и тексты выступлений на V-ой Международной научной конференции “Концепция развития бухгалтерской профессии: теория и практика”. – Житомир. – ЖГТУ, 2006. – С. 74-75.

  20. Чижевскaя Л.В. Последствия инновационной экономики и их влияние на развитие бухгалтерского учета // Проблемы бухгалтерского учета, анализа, контроля и статистики в инновационной экономике: материалы междунар. Науч.-практ. конф. (Минск, 24-25 мая 2006 г.). – Мн.: БГЭУ, 2006. – С. 261-262.

  21. Чижевськa Л.В. Конфлікт інтересів як причина виникнення етики бухгалтера // Майбутнє – аудит. Матеріали Всеукраїнської міжвузівської науково-практичної конференції (м. Кривий Ріг, 12 грудня 2006 р.): Тези доповідей / Редкол.: М.Л. Крапивко, В.Я. Нусінов, К.С. Сурніна, Н.М. Кругла. – Кривий Ріг: Видавничий дім, 2006. – С. 43-44.

  22. Чижевськa Л.В. Формування світогляду та моральних цінностей студентів економічних спеціальностей // Проблеми освіти. Третій спец. випуск / Кол.авт. – К.:Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Вінницький соціально-економічний інстиут Університету “Україна”, Міжнародна науково-практична конференція “Проблеми професійного становлення молоді на основі духовно-моральних цінностей”, м. Вінниця, 8-10 листопада 2006 р. – С. 38-42.

  1. Чижевськa Л.В. Хто захистить бухгалтера // Зимові читання, присвячені ідеям П.П. Німчинова та І.В. Малишева. Збірник тез та текстів виступів на П’ятій всеукраїнській науковій конференції, присвяченій видатним вченим в галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишеву, д.е.н., проф. П.П. Німчинову. Частина ІІ. – Житомир: ЖДТУ, 2007. – С. 3-5.

Інші публікації

  1. Чижевська Л.В. Сучасні тенденції розвитку термінологічної системи бухгалтерського обліку // Вісник Хмельницького національного університету. – 2005. – № 4, ч.2, т.2. – С. 71-75.

  2. Чижевська Л.В. До питання про високу якість вищої бухгалтерської освіти // Комунальне господарство міст. Випуск 56. Серія: Економічні науки (матеріали міжрегіональної науково-практичної конференції “Гармонізація бухгалтерської практики і завдання прикладного обліку в процесі підготовки фахівців з обліку і аудиту”, ХДАМГ, 16.04.2004 р.). – Київ, “Техніка”, 2004. – С. 239-243.

  3. Чижевська Л.В. Активізація пізнавальних здібностей студентів на лекційних заняттях з облікових дисциплін // Регіональні перспективи. – № 2-3 (27-28). – 2003. – С. 204-207.

Підручники та навчальні посібники

  1. Бухгалтерський облік і контроль: тести в 2-х частинах. 2-е вид., доп. і перероб. / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Навчальний посібник з грифом МОНУ. Житомир: ПП “Рута”, ПП “Бутинець”, 2002. – 384 с.

  2. Бухгалтерський фінансовий облік / Підручник для студентів спеціальності “Облік і аудит” вищих навчальних закладів. / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – 7-ме вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2006. – 832 с.

  3. Чижевськa Л.В. Методика викладання облікових дисциплін / Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП “Рута”, 2003. – 504 с.

  4. Звітність підприємства / Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит”. За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця та Н.А. Остап’юк. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – 428 с.