Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Виноградарство


Разгонова Ольга Володимирівна. Агробіологічна і технологічна оцінка сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа в західній предгірно-приморській зоні виноградарства Криму : дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / УААН; Інститут винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2005.



Анотація до роботи:

Разгонова О.В. Агробіологічна і технологічна оцінка сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа в західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за фахом 06.01.08 - Виноградарство. Інститут винограду і вина «Магарач» УААН, Ялта, 2005.

Дисертацію присвячено агробіологічному і технологічному вивченню чотирьох нових сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа в західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму з метою виділення найперспективніших для вирощування в даних умовах.

Установлено, що за потенціалом теплозабезпечення, а також можливим періодом вегетації від настання біологічного нуля для виноградної рослини навесні і переходом до зниження температури нижче 10єС восени, кліматичні умови західної передгірно-приморської зони виноградарства Криму сприятливі для вирощування вищезгаданих сортів винограду.

Установлено високу продуктивність і високу врожайність нових сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача і Кафа у вищезгаданій зоні. За силою росту нові сорти віднесено до сильнорослих з високим ступенем визрівання однорічних пагонів. Сорти Празднічний Магарача і Кафа виявляють підвищену стійкість до розповсюджених хвороб мілдью, оїдіум, сіра гниль. Визначено високу кількість біологічно-активних речовин у свіжих ягодах всіх нових сортів винограду, з яких виготовляють високоякісні столові, а в окремі роки, при наявності відповідних кондицій урожаю, міцні і десертні вина. Рентабельність вирощування сортів Перлинка, Празднічний Магарача і Кафа в в 2 і більше рази перевищує вирощуванні у даній зоні сорти Аліготе, Первісток Магарача, Каберне-Совіньон і Антей магарачський.

Разгонова О.В. Агробиологическая и технологическая оценка сортов винограда Перлинка, Праздничный Магарача, Ай-Петри и Кафа в западной предгорно-приморской зоне виноградарства Крыма. – Рукопись.

Диссертация на соискание ученой степени кандидата сельскохозяйственных наук по специальности 06.01.08 – Виноградарство. Институт винограда и вина „Магарач” УААН, Ялта, 2005.

Диссертация посвящена агробиологическому и технологическому изучению четырех новых сортов винограда Перлинка, Праздничный Магарача, Ай-Петри и Кафа в западной предгорно-приморской зоне виноградарства Крыма с целью выделения наиболее перспективних для возделывания в данных условиях.

Установлены высокая продуктивность и высокая урожайность новых сортов винограда Перлинка, Праздничный Мага рача и Кафа в вышеназванной зоне. По силе роста новые сорта отнесены к сильнорослым с хорошей степенью вызревания однолетних побегов. Сорта Праздничный Магарача и Кафа проявляют повышенную устойчивость к распространенным болезням милдью, оидиуму, серой гнили. Из урожая новых сортов получают высококачественные столовые, а в отдельные годы, при наличии соответствующих кондиций урожая, крепкие и десертные вина. Рентабельность возделывания сортов Перлинка, Праздничный Магарача и Кафа в 2 и более раз превышает рентабельность возделываемых в данной зоне сортов Алиготе, Первенец Магарача, Каберне-Совиньон и Антей магарачский.

  1. За потенціалом теплозабеспечення, а також за можливим періодом вегетації від настання біологічного нуля для виноградної рослини навесні і перехід до зниження температури за 10єС восени, ґрунтово-кліматичні умови західної передгірно-приморської зони виноградарства Криму можна вважати сприятливими для вирощування нових сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа.

  2. Вивчення нових сортів Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа порівняно з районованими і традиційно вирощуваними сортами Аліготе, Первісток Магарача, Каберне-Совіньон і Антей магарачський у західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму дало змогу встановити, що з настанням фенологічних фаз продукційного періоду всі вивчені сорти можна вирощувати у вищезгаданій зоні.

  3. Вивчення проходження окремих фаз росту і розвитку виноградних рослин зумовлене, головним чином, біологічними особливостями досліджуваних сортів. Визначено істотніший вплив температурного режиму на початок розпускання бруньок і початок цвітіння, ніж настання інших фенологічних періодів. Тривалість вегетаційного періоду за середніми даними склала: у сорту Перлинка - 148 діб, Празднічний Магарача - 155 діб, Ай-Петрі - 153 добу, Кафа - 151 доба. Всі вивчені сорти пізньостиглі.

  4. Вивчення агробіологічних показників нових сортів винограду дало змогу виділити за найбільшою масою грона, високим врожаєм з куща і гектара сорти Перлинка, Празднічний Магарача і Кафа як перспективні для вирощування в західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму.

  5. Виділено високопродуктивні сорти винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Кафа.

  6. За силою росту кущів нові сорти Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі, Кафа відносяться до сильнорослих. Визрівання однолітнього приросту у всіх вищезгаданих сортів добре.

  7. Західна передгірно-приморська зона виноградарства Криму сприятлива для епіфітотійного розвитку мілдью, оїдіуму, сірої гнилі. У даних умовах сорти Празднічний Магарача і Кафа найстійкіші до вищезгаданих хвороб.

  8. Нові сорти Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі, Кафа в західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму накопичують у свіжих ягодах стабільну і високу кількість біологічно активних речовин (фенольні речовини, спирторозчинний білок, спирторозчинні полісахариди і водорозчинний пектин), за сумарним вмістом яких вищезгадані сорти істотно перевищують контрольні.

  9. Результати аналізу рівня накопичення цукрів і органічних кислот у досліджуваних сортів винограду стверджують, що всі вивчені сорти можна вирощувати в західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму для виробництва столових вин. Однак, в окремі роки, при наявності відповідних кондицій із сортів Празднічний Магарача і Ай-Петрі можна виготовляти міцні вина високої якості, а із сорту Кафа - десертні.

  10. Розрахунок економічної ефективності вирощування нових сортів винограду в умовах західної передгірно-приморської зони виноградарства Криму дав змогу установити, що рентабельність вирощування сортів Перлинка, Празднічний Магарача і Кафа в 2 і більше рази перевищує вирощуванні у даній зоні сорти Аліготе, Первісток Магарача, Каберне-Совіньон і Антей магарачський. Чистий прибуток з 1 га у сорту Празднічний Магарача склав 4504,68 грн, у сорту Кафа – 4011,44 грн, у сорту Перлинка – 3979,17 грн.

Публікації автора:

1. Мелконян М.В., Чекмарев Л.А., Бойко О.А., Студенникова Н.Л., Разгонова О.В. Результат ступенчатой селекции винограда // Магарач. Виноградарство и виноделие. – 2001. - №1.- с. 7-10.

2. Авидзба А.М., Мелконян М.В., Волынкин В.А., Разгонова О.В. Достижения по выведению и испытанию сортов винограда нового поколения в ИВиВ «Магарач» // Магарач. Виноградарство и виноделие. 2004. - №4. – с. 2-5.

3. Мелконян М.В., Разгонова О.В. Сравнительное изучение новых сортов винограда селекции ИВиВ «Магарач» в западной предгорно-приморской зоне Крыма // Магарач. Виноградарство и виноделие. – 2005. - №1. – с. 10-13.

4. Мелконян М.В., Разгонова О.В. Прохождение фенологических фаз роста и развития сортами винограда новейшей селекции Праздничный Магарача, Кафа, Ай-Петри и Перлинка в условиях Предгорной зоны Крыма // Труды Крымского Государственного Агротехнологического университета. Вып. 90. – 2005. – с. 45-55.

5. Мелконян М.В., Левченко С.В., Студенникова Н.Л., Разгонова О.В. Изучение новых сортов винограда Праздничный Магарача, Ай-Петри, Кафа и Перлинка в условиях западной предгорно-приморской зоны виноградарства Крыма // Труды Крымского Государственного Агротехнологического университета. Вып. 91. – 2005. - с. 134-138.