Диссертации и авторефераты Украины
Перейти на каталог
Каталог авторефератов

Я ищу:
Содержимое электронного каталога украинских диссертаций

Авторефераты / Ветеринарные науки / Эпизоотология и инфекционные болезни


Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Н.О. Авраменко; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Аннотация: Вивчено спектр збудників асоційованих респіраторних хвороб свиней та їх розповсюдження, а також клінічні особливості перебігу цих хвороб. Визначено ефективність одночасного застосування емульгованої вакцини проти пастерельозу свиней та інактивованої вакцини "Респішур" з метою профілактики респіраторних хвороб асоційованої етіології. Запропоновано систему оздоровлення неблагополучних за зазначеними хворобами свиней господарств з урахуванням комплексного діагнозу та ступеня розповсюдженості захворювання.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Г.І. Ребенко; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Аннотация: Дисертація присвячена питанням вивчення епізоотичної ситуації стосовно респіраторних хвороб свиней, зумовлених B.bronchiseptica, в господарствах північно-східних областей України, випробування методів їх лабораторної діагностики та розробці заходів боротьби з ними. Визначені основні епізоотичні особливості захворювання, клінічні ознаки та патологоанатомічні зміни; локалізація збудника та його властивості. Експериментально відтворена бордетельозна інфекція на поросятах семиденного віку, вивчені перебіг хвороби та динаміка утворення протибордетельозних антитіл. Економічно обгрунтовані заходи боротьби з захворюваннями свиней бордетельозної етіології.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / О.Г. Гуменний; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Аннотация: Уперше в господарствах півдня України вивчено розповсюдження, клінічний прояв та особливості епізоотичного процесу у випадку герпесвірусного пустульозного вульвовагініту корів і телиць. Одержано дані щодо провідної ролі герпесвірусу I-го типу в етіології порушень репродуктивної функції в корів і телиць та особливостях його циркуляції серед тварин різних вікових груп у неблагополучних щодо інфекційного ринотрахеїту - пустульозного вульвовагініту господарствах півдня України.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Д.В. Музика; УААН; Ін-т експерим.і клініч. вет. медицини. — Х., 2006. — 20 с. — (). — укp.

Аннотация: Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо вірусних хвороб у диких птахів України. Розглянуто методи діагностики інфекційних хвороб. Проведено імунологічні та вірусологічні дослідження. Доведено інфікованість диких мігруючих водоплавних птахів 4-х видів, синатропних птахів 9-ти видів, 11-ти фонових видів Сходу та Півдня України, які не пов'язані з сільськогосподарською птицею, збудниками ньюкаслської хвороби, грипу, синдрому зниження несучості-76, вірусного гепатиту каченят, інфекційного бронхіту курей, інфекційного ларинготрахеїту, хвороби Гамборо, вірусного ентериту гусей. Викладено методику виготовлення та використання в імунологічних реакціях екстрактів жовтків яєць диких птахів. Розроблено програму постійного епізоотологічного моніторингу диких птахів.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.М. Горжеєв; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Аннотация: Відзначено, що останні 30 років від реагуючої на туберкулін великої рогатої худоби (ВРХ) збільшилось виділення атипових мікобактерій, зокрема M. smegmatis, M. fortuitum, M. phlei, M. vaccae до 86,2 % від загального числа виділених мікобактерій, що значною мірою ускладнює проведення діагностичних і оздоровчих заходів, особливо за умов повторного виникнення захворювання на туберкульоз. Показано доцільність використання комплексного методу діагностики для визначення природи позитивних реакцій на туберкулін у благополучних господарствах, що дозволяє підтвердити або спростувати діагноз на туберкульоз протягом 60 - 90 діб. Доведено, що важливе значення у системі заходів боротьби з туберкульозом мають випадки повторного захворювання. Визначено, що у 5,3 % випадків причиною повторних спалахів є анергія на туберкулін у хворих тварин, у 71 % неблагополучних стосовно туберкульозу господарствах хвороба виникає повторно внаслідок неповного проведення комплексу заходів у разі оздоровлення стада і у 15,8 % повторні спалахи зумовлені новим занесенням туберкульозного збудника хворими тваринами або незнезараженими молочними продуктами. Для виявлення тварин з анергією рекомендовано застосовувати комплексне дослідження тварин з використанням реакції зв'язування комплементу (РЗК). Зазначено, що у неблагополучних стадах, де за методом РЗК виявляють від 2,8 до 3,2 % хворих тварин, анергічних до туберкуліну, оздоровлення стад слід здійснювати шляхом повної заміни поголів'я здоровою худобою. Зроблено висновок, що вирішальне значення має застосування комплексного методу діагностики у неблагополучних щодо туберкульозу господарствах, де худоба одночасно уражена збудником туберкульозу та сенсибілізована до туберкуліну атиповими або вакцинними штамами мікобактерій. За результатами господарчих досліджень з'ясовано, що за допомогою комплексного методу є можливим їх оздоровлення від туберкульозу. Визначено, що стада ВРХ, де реакції на туберкулін зумовлені атиповими бактеріями, слід вважати благополучними щодо туберкульозу, а сенсибілізованих до туберкуліну тварин - здоровими.

Источник: Автореф. дис...д-ра вет. наук: 16.00.08 / М.С. Мандигра; Ін-т експеримент. і клініч. вет. медицини. — Х., 2000. — 36 с. — укp.

Аннотация: Розглянуто закономірності просторово-часового розповсюдження лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ), охарактеризовано напруженість епізоотичного процесу, а також показано основні шляхи виділення вірусу лейкозу (ВЛ) ВРХ із організму хворих тварин та шляхи передачі збудника. Визначено стадійність епізоотичного процесу у разі спонтанного лейкозу, яка характеризується наявністю стадій розвитку, максимального підйому та відсутністю стадій згасання. Підтверджено взаємодію трьох ланок епізоотичного ланцюга в епізоотичному процесі лейкозу ВРХ і провідну роль у ньому джерела збудника інфекції. Експериментально встановлено, що уже за шість годин після введення тваринам вірусовмісної крові вони є потенційним джерелом збудника інфекції. Проаналізовано динаміку та особливості перебігу епізоотичного та інфекційного лейкозного процесу у тварин-гнотобіотів (ягнят і поросят), ВРХ та овець, які зазнали радіоактивного опромінення у різних дозах, а також за асоційованого перебігу лейкозу та анаплазмозу. Встановлено, що розповсюдження лейкозу не зумовлено дією понадфонованого опромінення радіонуклідами у зоні аварії ЧАЕС. Експериментально доведено, що ВРХ незалежно від породи, віку, годівлі, утримання, дії понадфонового опромінення радіонуклідами однаково чутливадо ВЛ за умов парентерального його введення. Доведено роль колостральних антитіл у забезпеченні підвищеної стійкості телят до зараженої ВЛ ВРХ. Розробка, теоретичне та експериментальне обгрунтування різних систем протилейкозних заходів, в тому числі прискореного методу, дало змогу запровадити в Україні широкомасштабний контроль епізоотичної ситуації, різко знизити інфікованість тварин ВЛ ВРХ та повністю оздоровити господарства шести областей Західної України.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Л.В. Олійник; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Аннотация: Дисертацію присвячено ретроспективному аналізу епізоотичної ситуації у різних країнах, у тому числі в Україні, її вплив на експортно-імпортні операції, а також вдосконаленню діяльності служби ветеринарної медицини на державному кордоні. Внаслідок різкого скорочення в Україні поголів'я сільськогосподарських тварин і птиці значно збільшився обсяг імпорту тварин, тваринницької продукції та сировини, що підвищує ймовірність занесення на її територію збудників інфекційних хвороб. Імпорт м'ясо-кісткового борошна, контомінованого збудником губчастоподібної енцефалопатії та інфікованої великої рогатої худоби стали основною причиною поширення захворювання у країнах Европейського Союзу, які підтримують торговельні стосунки з Англією. Розроблено методичні рекомендації, які затверджено Державним департаментом ветеринарної медицини Міністерства АПК України. Запобігання занесенню збудника губчастої форми енцефалопатії великої рогатої худоби на територію України забезпечено державною ветеринарною службою на кордоні, що чітко виконує вимоги МЕБ. Ефективність роботи ветеринарної служби на державному кордоні залежить від оперативності отримання даних, що визначають епізоотичну ситуацію у країнах-експортерах і може бути значно вищою за умови створення комп'ютерної мережі.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Л.С. Короленко; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Аннотация: Показано, що туберкульоз великої рогатої худоби в природно-географічному регіоні, маючи особливості прояву, визначає перебіг епізоотичного процесу - за 34-річний період виявлено тільки один підйом і деяке зниження його напруженості та значне розповсюдження захворювання. Відмічена закономірність обумовлена широким застосуванням вакцини BCG, яка ускладнила епізоотичну ситуацію через несвоєчасне введення карантинних обмежень та зараження народженого молодняка M.bovis. Це сприяло рецидиву хвороби та тривалому неблагополуччю господарств. Визначена більш висока специфічність та активність ППД-туберкуліну для ссавців фірми "Біолек" /м. Харків/ та встановлена, в умовах практичної лабораторії ветеринарної медицини, вища результативність удосконаленого штучного живильного середовища Левенштейна-Ієнсена. Розроблена науково обгрунтована система заходів профілактики і боротьби з туберкульозом.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.А. Ситнік; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Аннотация: Проведено порівняльний епізоотологічний моніторинг та вивчено закономірності еволюції напруженості епізоотичного процесу поширення туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) в межах п'яти контитентів світу. Установлено географічний зв'язок між показниками епізоотичності та природним розселенням ондатри, а також напруженості епізоотичної ситуації в просторі та часі з сонячною активністю (за одиницями Вольфа). Проведено оцінку внутрішньошкірної, внутрішньовенної та внутрішньочеревинної туберкулінових проб та фотогістохімічного методу прижиттєвої діагностики туберкульозу у ВРХ. Розроблено та апробовано внутрішньочеревинну туберкулінову пробу, яка є більш технологічною: економічно ощадною, ніж внутрішньовенна та дає змогу більш об'єктивно оцінити епізоотичну ситуацію. Запропоновано методику оцінки активності джерела збудника інфекції.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.І. Москалюк; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Аннотация: Досліджено базові аспекти епізоотології пастерельозу в свинарських господарствах України. Проаналізовано епізоотичні показники: індекс епізоотичності, захворюваність, смертність, летальність, коефіцієнт вогнищевості. Встановлено ступінь впливу природно-кліматичних факторів на поширення захворювання в неблагополучних господарствах Полісся. Наведено результати досліджень біологічних властивостей виділених з патологічного матеріалу польових штамів Pasteurella multocida на фоні гострої та хронічної форм інфекції. Досліджено резистентність культур збудника до антибіотиків. Здійснено серологічне типізування польових штамів пастерел за капсульним антигеном, внесено пропозиції до діючої інструкції щодо заходів профілактики пастерельозу сільськогосподарських тварин.

Источник: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.08 / Є.В. Руденко; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 44 с.: рис. — укp.

Аннотация: Уперше на підставі даних епізоотологічного моніторингу та клініко-епізоотологічних обстежень пасік 14-ти областей виявлено особливості епізоотичного процесу за змішаних форм прояву інфекційних хвороб розплоду бджіл. Установлено посилюючий вплив вароозної інвазії на інтенсивність епізоотичного процесу у разі змішаних інфекційних хвороб. Виявлено, що американський гнилець залишається найбільш небезпечним і домінуючим захворюванням, на фоні якого розвиваються вторинні інфекційні хвороби: мікози та інші види гнильців. За даними епізоотологічного моніторингу на пасіках різних регіонів України та диференціованої діагностики змішаних гнильцевих хвороб бджіл. Розроблено та впроваджено комплексну систему ветеринарно-санітарних заходів з застосуванням біологічних препаратів "Апітонус" і вакцини проти американського гнильця; різних режимів та схем застосування дезінфектантів, методів диференційованої діагностики американського гнильця за умов змішаних форм його прояву. Розроблено та затверджено виробничий регламент промислової технології вакцини проти американського гнильця бджіл і стимулятора "Апітонус" за умов Сумської біофабрики.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / А.І. Каньовський; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — (). — укp.

Аннотация: Вперше проведено порівняльний епізоотологічний моніторинг, вивчено епізоотичну ситуацію та етіологічну структуру лептоспірозу коней у господарствах Хмельниччини. Наведено оцінку епізоотологічних, клінічних, гематологічних і біологічних показників. Виявлено можливість використання динаміки їх змін у хворих тварин як додаткового маркера під час проведення комплексної діагностики лептоспірозу коней. Вивчено динаміку титрів поствакцинальних протилептоспірозних антитіл у коней на введення 1-го варіанту вакцини та доцільність проведення ревакцинації з інтервалом 6 місяців. Вперше у ветеринарній практиці розроблено й апробовано новий спосіб випасання коней на пасовищах з використанням електропастуха, який дає можливість контролювати використання пасовища й одночасно проводити профілактику розвитку лептоспірозу та гельмінтозів. Запропоновано методи лікування лептоспірозу коней та застосування сучасних антибіотиків за даної патології. Створено схему профілактичних протилептоспірозних заходів, використання яких сприяє прискоренню процесу оздоровлення неблагополучного господарства.

Источник: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.08 / В.І. Довгань; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Аннотация: Теоретично та експериментально обгрунтовано етіологічну структуру лептоспірозу тварин в Одеській області, вивчено особливості епізоотичного процесу і клінічного прояву хвороби, на підставі чого запропоновано виробництву систему протилептоспірозних заходів. В результаті проведених досліджень визначено, що в етіологічній структурі лептоспірозу тварин в Одеській області головну роль відіграють лептоспіри наступних серотипів: у великої рогатої худоби - Sejroe (29,02 %), Hebdomadis (21,75 %), Tarassovi (21,20 %), Icterohaemorragiae (12,90 %); у свиней - Icterohaemorragiae (42,93 %), Pomona (28,07 %), Tarassovi (24,32 %); у коней - Icterohaemorragiae (53,15 %), Canicola (31,53 %), Grippotyphosa (8,10 %); у собак - Canicola (39,32 %), Icterohaemorragiae (27,18 %), Pomona (10,67 %), Tarassovi (9,70 %), Hebdomadis (7,28 %). Втановлено, що лептоспіроз тварин в Одеській області в основному перебігає безсимптомно.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / М.М. Ігнатов; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Аннотация: У результаті проведення серологічного моніторингу інфекційного бронхіту (ІБ) курей упродовж 1999 - 2000 рр. встановлено нестабільну епізоотичну ситуацію у птахогосподарствах Луганщини. На підставі даних сероконтролю птиці щодо інших збудників виявлено наявність високого рівня антитіл до аденовірусу та реовірусу у птахогосподарствах, що не проводять імунізацію птиці проти даних інфекцій. Доведено, що наявність антитіл свідчить про циркуляцію епізоотичних штамів рео- та аденовірусу серед птиці. Зазначено, що ізольовано віруси ІБ курей, які за даними електрофореграми відрізняються від вакцинного штаму Н-120. Вивчено біологічні властивості вірусу ЛІ-1 (епізоотичний штам) у порівнянні із штамом Н-120. Доведено імунодепресивну дію на організм птиці вакцинових штамів вірусу ІБ, хвороб Марека та Ньюкасла за одночасної імунізації курчат в однодобовому віці. Визначено особливості впливу материнських антитіл в одноденних курчат на динаміку сероконверсії антитіл щодо вірусу ІБ після імунізації спрей-методом. Для стабілізації епізоотичної ситуації щодо даного вірусу запропоновано інструкцію щодо профілактики ІБ курей.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Іовенко; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Аннотация: За результатами дослідження виявлено особливості епізоотичної ситуації щодо сибірки сільськогосподарських тварин в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Установлено семіотичність захворювання та вплив грунтового фактора на розташування стаціонарно неблагополучних стосовно сибірки пунктів на території південного регіону України. Розроблено науковий прогноз даної епізоотичної ситуації на 2005 - 1010 рр., удосконалено систему профілактичних протисибіркових заходів та виявлено, що у південному регіоні України є неблагополучні пункти різних категорій: старі, загасаючі, особливо неблагополучні. Відзначено, що на території Одещини переважають старі - 395 (97,3 %), загасаючими є 9 (2,2 %), особливо неблагополучними - 2 (0,5 %). На території Миколаївщини старих неблагополучних пунктів - 330 (94,8 %), загасаючих - 15 (4,3 %), особливо неблагополучних - 3 (0,9 %). На території Херсонщини старих неблагополучних пунктів - 257 (99,6 %), загасаючих - 1 (0,4 %). У південному регіоні України за 35-річний період (1970 - 2004 рр.) захворіло 196 сільськогосподарських тварин, з яких великої рогатої худоби - 141 (72,0 %), свиней - 33 (16,8 %), дрібної рогатої худоби - 19 (9,7 %) та коней - 3 (1,5 %).

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Р.В. Петров; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Аннотация: Вивчено патогенез, клінічні ознаки, а також розроблено засоби профілактики перебігу ешерихіозу на фоні зеараленонтоксикозу у птиці. Проведено ретроспективний аналіз частоти виділення ешерихій в птахогосподарствах Сумщини, Харківщини, Чернігівщини, Київщини, що є неблагополучні стосовно зеараленонтоксикозу. Показано взаємодію токсинів ешерихій і зеараленону in vivo, їх вплив на живу масу, збереженість, несучість і репродуктивні якості птиці. Визначено негативний вплив перебігу ешихіозу на фоні зеараленонтоксикозу на якість і біологічну цінність м'яса птиці. З'ясовано негативний вплив на ссавців за умов вживання такої продукції в їжу. Розроблено та науково обгрунтовано за результатами економічної оцінки комплекс заходів щодо профілактики перебігу ешерихіозу на фоні зеараленонтоксикозу. Відзначено, що застосування комплексу препаратів "Мікосорб", а також "Кормотокс" і "Біо-Мос" є ефективним для профілактики перебігу ешерихіозу на фоні зеараленонтоксикозу в птахогосподарствах.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / О.В. Довгаль; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Аннотация: Уперше з використанням імуноферментного методу діагностики вивчено особливості постколострального імунітету у телят, що народилися від лейкозних корів. До напування телят молозивом внутрішньоутробне інфікування вірусом лейкозу за результатами ІФА виявлено у 12,5 %, за результатами РІД - у 6,2 % тварин. Відзначено, що дослідження телят за методом ІФА дає змогу своєчасно видалити інфікованих внутрішньоутробно і тим самим попередити поширення інфекції. Теоретично й експериментально обгрунтовано та впроваджено у систему оздоровчих протилейкозних заходів імуноферментний метод діагностики, який міститься у проекті інструкції з профілактики та заходів боротьби з лейкозом великої рогатої худоби (ВРХ), що дає змогу істотно підвищити ефективність заходів щодо ліквідації захворювання. Відзначено, що висока чутливість цього методу, правильна організація оздоровчих методів дозволяють значною мірою знизити інцидентність захворювання. За методом ІФА встановлено, що у господарствах з незначним поширенням онкорнавірусної інфекції стадія максимального зростання епізоотії швидко переходить у стадію згасання, оскільки метод дає змогу виявляти тварин, інфікованих вірусом лейкозу ВРХ, яких не було виявлено за допомогою реакції імунодифузії. Установлено, що у господарствах зі значним поширенням лейкозної інфекції застосування ІФА суттєво змінює розвиток епізоотичного процесу. Виявлено, що у певної частини тварин захворювання має прихований перебіг, а інкубаційний період значно варіює. Відзначено, що у разі використання для діагностики лейкозної інфекції реакції імунодифузії епізоотичний процес характеризується мінливістю та значним коливанням рівня інфікованості, а стадія згасання залишається незавершеною.

Источник: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.М. Литвиненко; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Аннотация: Дисертація присвячена вивченню природної резистентності та імунобіологічної реактивності організму телят абердин-ангуської та симентальської порід при різних технологіях утримання і вирощування. Експериментально доведено, що підсисно-груповий метод вирощування телят м'ясних порід до 7-місячного віку разом з коровами-годувальницями в загонах на пасовищі, забезпечує більш високі показники клітинного і гуморального захисту в порівнянні з телятами при традиційному методі вирощування. Отримані дані дають змогу глибше зрозуміти адаптаційно-захисні механізми організму телят і запровадити цілеспрямовані практичні заходи, щодо технології утримання, вирощування та підвищення стійкості тварин до захворювань.

Источник: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.08 / О.Г. Рудь; Одес. держ. аграр. ун-т Мінагрополітики України. — О., 2003. — 24 с. — укp.

Аннотация: Уперше визначено особливості динаміки показників інфікованості вірусом лейкозу різних вікових груп великої рогатої худоби у неблагонадійному господарстві на початку та в процесі проведення оздоровчих протилейкозних заходів. Встановлено, що на початку оздоровлення господарств інфікованість тварин старших вікових груп вища, ніж молодняку. З'ясовано, що проведення протилейкозних оздоровчих заходів призводить до зменшення числа вірусоносіїв як у групах молодняку, так і маточного поголів'я незалежно від початкового рівня інфікованості у господарстві. На завершальних етапах оздоровлення господарств виявлено зниження показника інфікованості серед тварин як старших вікових груп, так і молодняку. Доведено, що інфіковані тварини з молодших вікових груп продовжують виділятися ще певний час навіть після припинення виділень позитивно реагуючих тварин із старших вікових груп і на завершальних етапах оздоровчих заходів виступають джерелом збудника вірусу лейкозу великої рогатої худоби (ВЛВРХ) у епізоотичному лейкозному процесі. В епізоотологічному експерименті вивчено динаміку титрів противірусних антитіл у корів до і після розтелення. Виявлено, що після розтелення рівень титрів антитіл у сироватці крові корів знижується, а потім відновлюється на 37 - 43-й день. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено, що зараження телят збудником лейкозу великої рогатої худоби відбувається переважно в постнатальний період їх розвитку. Встановлено, що телята, які не мають колостральних протилейкозних антитіл, можуть заражатись ВЛВРХ на 45-й день життя. Розроблено системи протилейкозних заходів з визначенням титрів протилейкозних антитіл у корів-матерів та диференційованим підходом до визначення терміну першого серологічного дослідження телят. Доведено, що скорочення інтервалів серологічних досліджень до 10 днів та вчасне видалення із стад інфікованих тварин сприяє швидкому оздоровленню господарств. Вперше в Україні вивчено динаміку інфекційного лейкозного процесу в молодняку великої рогатої худоби та у тварин на різних стадіях його перебігу, встановлено пряму залежність між титром колостральних антитіл у корів-матерів та терміном їх циркуляції в організмі телят.

Источник: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.08 / В.А. Кочмарський; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Аннотация: Вивчено особливості епізоотичного процесу у випадку туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) у господарствах Харківщини. Розроблено метод диференційної діагностики та спосіб діагностики туберкульозу в телят. Вивчено вплив на організм тварин туберкуліну та КАМ, введених в епідуральний простір телятам, сенсибілізованим атиповими мікобактеріями та вакциною БЦЖ. Розроблено епідуральний метод для діагностики туберкульозу у ВРХ та метод диференціації M.avium від атипових мікобактерій. Удосконалено схему ідентифікації культур останніх. Вивчено культури мікобактерій, виділених від ВРХ та хворих на туберкульоз людей. Розроблено спосіб та одержано вперше з епізоотичної культури збудника туберкульозу бичого виду атенуйований штам "М-Україна" з високими імуногенними властивостями. Запропоновано спосіб біологічного контролю за якістю живильних середовищ та нове живильне середовище. Установлено бактерицидну активність у трьох препаратів, які є перспективними для використання їх як дезінфектантів.


[0] [1]

Меню
Реклама2006-2009 © Диссертации и авторефераты Украины