Диссертации и авторефераты Украины
Перейти на каталог
Каталог авторефератов

Я ищу:
Содержимое электронного каталога украинских диссертаций

Авторефераты / Сельскохозяйственные науки / Кормление животных и технология кормов


Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Жмудь; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Аннотация: Вдосконалено технологію заготівлі силосу з кукурудзи у разі підсіву її у вегетуючу сою. Науково обгрунтовано та доведено експериментально, що силос із кукурудзи з соєю, зібраної у фазі початку наливу бобів нижнього ярусу, має високий вміст поживних та біологічно активних речовин, позитивно впливає на молочну продуктивність корів, підвищує вміст жиру та білка в молоці. Розроблено новий спосіб консервування вологої зерносуміші кукурудзи та сої з використанням біологічного консерванту насіння гірчиці білої.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.В. Гіска; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 14 с. — укp.

Аннотация: Досліджено динаміку зміни вмісту азотистих речовин, жирів і вуглеводів у насінні амаранту внаслідок технологічної обробки, вивчено його поживну цінність. Включення екструдату амаранту до комбікормів сприяє підвищенню середньодобових приростів маси поросят на 3,9 - 11,0 % і забезпечує зниження витрат кормів на 3,0 - 11,1 %.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Г. Кураш; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Аннотация: Проаналізовано використання енергії поживних речовин напівкровним молодняком "голштинізованої" чорно-рябої породи з кіанською, абердин-ангуською, шароле та герефордською. У процесі дослідження встановлено, що помісні бугайці та телиці, особливо герефордської шаролезької та кіанської порід, мають кращі середньодобові прирости, потребують менших затрат кормів на одиницю приросту. Доведено, що помісним бугайцям для кращого росту рівень годівлі з 12-місячного віку слід підвищувати на 20 - 25 %, а телицям на 25 - 30 % у порівнянні з існуючими нормами, які доцільно переглянути.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.М. Блюсюк; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Аннотация: Вперше вивчено перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію та фосфору, особливості газоенергетичного обміну, а також розподілу та використання енергії в організмі бугайців і теличок абердин-ангуської та волинської м'ясної порід від 8-ми до 18-ти місячного віку за різних рівнів енергетичного живлення. Одержано нові дані про оптимальний вміст обмінної енергії у раціонах молодняку м'ясної худоби. Встановлено, що у разі підвищення її рівня на 15 % за рахунок високоенергетичних концентрованих кормів покращується перетравність органічних речовин, засвоєння азоту та кальцію з кормів, знижуються втрати енергії тощо.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Л.М. Зламанюк; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Аннотация: Наведено теоретичні та експериментальні дані щодо використання в годівлі перепелів комбікормів з різними рівнями кальцію та фосфору. Виявлено зміни в перетравності поживних речовин, балансі азоту, кальцію та фосфору в оргнанізмі перепілок залежно від складу комбікормів та рівнів надходження кальцію та фосфору. Досліджено продуктивні якості несучок, морфологічний, хімічний склад та показники інкубації яєць. Встановлено вплив комбікормів з різними рівнями кальцію та фосфору на мінерельний склад скелета перепілок. Рекомендовано для виробництва яєць використовувати комбікорми з вмістом кальцію 3,0 % та фосфору 0,8 %.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.В. Цап; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Аннотация: Доведено необхідність використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва (ППКПВ) у годівлі курей-несучок породи Ломани Браун за кормових умов Степу України, визначено оптимальні, а також навантажувальні кількості ППКПВ. Вивчено перетравність поживних речовин, засвоєння амінокислот, азоту, кальцію, фосфору та особливості обміну енергії в організмі курей-несучок за умов використання кукурудзяного глютену, кукурудзо-фосфатидного концентрату, сухого кукурудзяного корму у складі комбікормів. Установлено вплив ППКПВ на якість продукції (вітамінний склад яєць, аміно- та жирнокислотний склад грудних м'язів), а також на мікроскопічну будову печінки. На підставі експериментальних даних обгрунтовано економічну доцільність включення кукурудзяного глютену, КФК, СКК у комбікорми для курей-несучок.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Д.В. Воронін; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 23 с.: табл. — укp.

Аннотация: Установлено біологічну цінність та показано економічну доцільність використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва (ППКПВ) у годівлі молодняку свиней за умов Степу України. Визначено оптимальні дози згодовування ППКПВ. Досліджено перетравність поживних речовин, особливості енергетичного обміну, засвоєння азоту, кальцію, фосфору в організмі молодняку свиней під час згодовування кукурудзяного глютену, кукурудзяних фосфатидного концентрату та сухого корму у складі комбікормів. Визначено вплив ППКПВ на морфологічний склад туш свиней, якість продукції, амінокислотний і жирнокислотний склад найдовшого м'язу спини, гістологічну будову печінки. Обгрунтовано рецепти комбікормів для молодняку свиней з використанням сухого кукурудзяного корму, кукурудзяного фосфатидного концентрату та доведено ефективність їх застосування.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.М. Демчук; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Аннотация: Досліджено поживну цінність та ефективність використання нових білкових та білково-жирових домішок, виготовлених на основі місцевих екологічно чистих сортів кормових бобів та безерукового зерна озимого ріпаку, з включенням їх до стандартних комбікормів замість дорогих та енергоємних шротів, трав'яного борошна та меляси з використанням у годівлі ремонтних теличок старше 6-місячного віку. Встановлено особливості росту, легеневої вентиляції, газообміну, теплопродукції та балансу енергії, окремі гематологічні показники в організмі теличок української чорно-рябої молочної породи страше 6-місячного віку під час згодовування їм комбікормів з запропонованими добавками.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Микола Павлович Кольцов; Національний аграрний ун-т. — К., 2000.

Аннотация:

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.І. Сухаренко; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Аннотация: Встановлено, що включення антиоксидантних препаратів "Стибіл" і "Дистинол" сприяє підвищенню середньодобових приростів, збереженості поголів'я, зниженню витрат комбікорму на 1 кг приросту живої маси, а також позитивно впливає на перетравність поживних речовин корму та обмін азоту. Вивчено продуктивність якості несучок, морфологічний, хімічний склад і показники інкубації яєць. Встановлено вплив антиоксидантів на функціональний стан крові та печінки. Запропоновано для підвищення рівня продуктивності та перетравності поживних речовин корму каченят використовувати комбікорми з добавкою стибілу у кількості 1 - 2 % від маси корму або дистинолу - 0,025 % від маси корму. Зазначено, що включати добавки слід з семиденного віку до 35 - 42 днів.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.Л. Гаврик; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Аннотация: Вивчено ефективність введення в силосно-сінажно-жомово-концентратні раціони високопродуктивних корів екструдату з частково знежиреної сої у розрахунку 1,8 - 2,5 кг на голову за добу замість еквівалентної кількості гороху і соняшникової макухи. Розкрито вплив різних рівнів екструдату сої в раціоні на його поживну та біологічну цінність. Зокрема, відмічено, що за 35 - 45 % концентрованих кормів за загальною поживністю у сухій речовині типових зимових раціонів досягається більш фізіологічно оптимальна концентрація поживних речовин для забезпечення добових надоїв корів на рівні 20 - 25 кг, а саме: протеїну - 17 - 18 %, у тому числі лізину - 0,7 - 0,8 %, клітковини - 20 - 21 %, жиру - 3 - 4 %, безазотистих екстрактивних речовин - 52 %. Завдяки цьому поживність 1 кг сухої речовини зростає до 0,85 - 0,90 корм. од. (9,8 - 10,4 МДж обмінної енергії) з вмістом в 1 корм. од. 100 - 115 г перетравного протеїну, поліпшуються смакові якості кормів, що сприяє підвищенню рівня споживання їх коровами до 4 кг сухої речовини на 100 кг живої маси, покращуються перетравність та засвоюваність поживних речовин кормів, зменшуються їх витрати на 1 ц молока. Розглянуто вплив підвищених рівнів екструдату сої (1,5; 2,0 і 2,5 кг) в раціоні високомолочних корів на перетравність і трансформацію азоту в молоко, його хімічний склад і технологічні властивості. На основі гематологічних показників встановлено покращання ферментативної, зокрема, каталазної та пероксидазної активності крові.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Б. Ковтун; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Аннотация: Вивчено залежність м'ясної продуктивності бичків чорно-рябої породи від рівня їх годівлі до шестимісячного віку, а також ріст тканин і внутрішніх органів тварин, зміни лінійних та об'ємних показників росту. Встановлено, що зниження рівня годівлі в цей період більше впливає на ріст жирової тканини, ніж м'язової та кісткової; підвищення питомої маси об'ємистих кормів до раціону бичків збільшує довжину тонкого кишечнику в розрахунку на 100 кг живої маси та його загальну масу. У бичків, вирощених у молочний період на рівні 500-грамових приростів і переведених у наступний період на високий рівень годівлі, не одержано компенсаторний ріст, як підвищення ефективності трансформації доступної для обміну енергії продуктивного обміну в чисту енергію продукції.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.М. Косенко; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Аннотация: Вивчено продуктивність молодняка свиней, який вирощується на м'ясо, якість жирових відкладень і склад ліпідів органів і тканин у разі збагачення раціонів кормовими домішками - мацеробациліном та бовілактом. Досліджено фізико-хімічні властивості шпику та сальника, жирнокислотний, ліпідний та фосфоліпідний склад м'язів і печінки у піддослідних свиней. Проведено розрахунок економічної ефективності збагачення раціонів молодняка свиней кормовими домішками, визначено оптимальну дозу для їх використання. Встановлено, що у практиці ведення свинарства можна рекомендувати, як збагачувачі раціонів свиней, мацеробацилін в кількості 0,4 г на 100 кг живої маси та бовілакт (10 г на одиницю поголів'я за добу), що сприяло підвищенню середньобових приростів на 41 - 57 г відповідно і отриманню прибутку 29,8 - 34,2 грн на одиницю поголів'я.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.О. Погібельна; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Аннотация: Наведено результати науково-господарських досліджень ефективності передінкубаційної обробки яєць селенітом натрію, а також впливу різних рівнів селену (0,2; 0,3; 0,4 і 0,5 мг/кг комбікорму) на продуктивність і обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок. Установлено, что передінкубаційна обробка яєць 0,01 %-им розчином селеніту натрію сприяє підвищеному вмісту цього елемента в компонентах яйця (білку, жовтку та шкарлупі), внаслідок чого у жовтку збільшується концентрація вітаміну E та каротиноїдів, а також зменшуються відходи інкубації та зростають виводимість яєць (на 7,2 %) - і виведення курчат (на 9,7 %). Визначено оптимальну дозу селену в комбікормі для ремонтного молодняку і курей-несучок, яка становить 0,3 мг/кг. Доведено, що забезпечення в комбікормі цієї дози сприяє підвищенню середньодобового приросту курчат та молодняку на 12,6 %. За результатами дослідження з'ясовано, що згодовування курям-несучкам комбікорму з вмістом селену 0,3 мг/кг зумовило підвищення несучості на 10,5 % та маси яйця - на 6,2 %. Відзначено, що яйця курей дослідженої групи відрізнялись від контрольної більшою масою білка (на 9,9 %) і жовтка (на 20,0 %), концентрація селену у білку зростала у 2,08 рази, а у жовтку - у 2,3 рази. Показано, що застосування селену в раціоні курей-несучок сприяє покращанню інкубаційних якостей яєць, завдяки чому виводимість їх у дослідній групі становила 97,2 %, у контрольній - 90,2 %, а виведення курчат - відповідно 90,7 % та 79,1 %. Виявлено позитивний вплив підвищеної дози селену на перетравність поживних речовин, баланс кальцію, фосфору, селену та зростання вмісту у крові ремонтного молодняку і курей-несучок гемоглобіну, загального білка, gamma-глобулінів, кальцію, фосфору, сірки, селену та вітаміну E. Визначено економічну доцільність застосування селеніту натрію для обробки яєць перед інкубацією та забезпечення оптимального рівня селену в раціоні курей.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Й. Кропивка; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Аннотация: Наведено результати двох дослідів щодо вивчення впливу згодовування сирих, запарених і підсмажених на СБ-1,5 кормових бобів сорту "Пікуловецькі" на прирости живої маси, показники крові, забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса і сала свиней на відгодівлі. Доведено, що згодовування у складі комбікорму до 20 % (за масою) кормових бобів у запареному або підсмаженому вигляді сприяє підвищенню добових приростів живої маси свиней, виходу парних туш і забійного виходу в порівнянні з введенням такої ж кількості зерна гороху. Кормові боби сприяли підвищенню в найдовшому м'язі спини сухих речовин, білку і жиру порівняно з горохом. Введення до комбікорму для свиней бобів знижує собівартість і підвищує оплату корму та рентабельність виробництва свинини.

Источник: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / Т.Л. Сивик; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Аннотация: Наведено результати теоретичного та експериментального досліджень стосовно використання у складі комбікормів для свиней, курей, великої рогатої худоби та овець у різних дозах протеїново-мінеральної домішки з гіпергалинного зоофітопланктону (ПМДГЗ) Приазов'я. Поглиблено вивчено амінокислотний, жирнокислотний, вітамінний і мінеральний склад ПМДГЗ, визначено її загальну енергетичну поживність. Експериментально обгрунтовано доцільність і ефективність використання під час вирощування та відгодівлі свиней протеїново-мінеральної домішки з опрісненого зоофітопланктону та розроблено технологію її приготування. Запропоновано з метою підвищення біологічної цінності, економії зернових компонентів, кухонної солі та вітамінно-мінеральних преміксів та здешевлення комбікормів використовувати як місцеві сировинні ресурси, домішку в дозах від 3 % до 21 % з урахуванням виду та статевовікової групи тварин.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Л. Марченко; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Аннотация: Вивчено енергетичну, протеїнову, амінокислотну поживність та вміст мінеральних речовин і вітамінів у комбікормах, виготовлених на основі кормів власного виробництва та білково-вітамінного концентрату (БВК) "Мультигейну". Досліджено інтенсивність росту та витрати корму на одиницю приросту під час вирощування та відгодівлі свиней. Визначено перетравність поживних речовин раціону, баланс азоту, кальцію та фосфору в молодняку свиней на відгодівлі. Визначено окремі гематологічні показники. Встановлено фізико-морфологічні якості свинини, динаміку живої маси поросних і підсисних свиноматок, їх відтворювальні якості, показники збереження та росту поросят до 2-місячного віку. Доведено економічну ефективність використання БВК "Мультигейн" у годівлі свиноматок і молодняку.

Источник: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.Ф. Кавун; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 24 с.: табл. — укp.

Аннотация: Експериментально встановлено механізм дії нового нейтрального консерванта на основі вулканічних туфів для заготівлі силосу і сінажу та мінерально-біологічного консерванта, в якому поєднано сапоніт і насіння гірчиці білої, для зберігання вологого зерна кукурудзи за анаеробних умов. Виявлено, що біологічний метод інгібування антитрипсину в зерні сої за рахунок цукрів меляси та насіння гірчиці білої забезпечує одержання високобілкового корму з низьким вмістом уреази в ньому. В основу технологічного процесу консервування покладено свіввідношення 70 % подрібненого зерна сої і 30 % кукурудзи за додавання 10 кг меляси у водному розчині та 1,0 кг подрібненого насіння гірчиці білої на 1 тонну зерносуміші. Запропоновано новий консервант мінерального походження на основі вулканічних туфів використовувати для заготівлі силосу і сінажу, що забезпечить одержання корму високої якості та продуктивної дії за згодовування молочному стаду.

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.М. Смалиус; Ін-т кормів УААН. Вінниц. держ. с.-г. ін-т. — Вінниця, 1998. — 20 с. — укp.

Аннотация: В роботі проведена порівняльна оцінка кормів і технологій їх виробництва за показниками валової, обмінної енергії, затратами сукупної енергії, коефіцієнтами енергетичної ефективності та біоенергетичної оцінки в величинах продукції тваринництва. Встановлено математичний зв'язок вмісту протеїну, обмінної енергії, клітковини та інших показників хімічного складу корму з продуктивною його дією на принципі лібіхівського "закону мінімуму" (Лібіх Ю.,1840).

Источник: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Е.Е. Асобайрі; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Аннотация: Розроблено та експериментально обгрунтовано оптимальний рівень додавання сіркомістких амінокислот, бурякової меляси та риб'ячого жиру в ячмінно-соняшниковий комбікорм для яєчних курей промислового стада. Створено амінокислотно-енергетичний кормовий домішок для курей, який складається з 0,05 - 0,10 % бурякової меляси, що дозволяє суттєво підвищити ефективність ячмінно-соняшникового комбікорму зі зниженим вмістом тваринного протеїну (9 % від сирого протеїну). Вивчено вплив різного рівня метионіну, бурякової меляси та риб'ячого жиру в раціоні яєчних курей на вагу внутрішніх органів, морфологічний стан печінки, вагу, об'єм, щільність та товщину шкаралупи харчових яєць, а також концентрацію вітаміну А та каротиноїдів у жовтку. Встановлено взаємозв'язок маси печінки з нагромадженням жиру в цитоплазмі гепатоцитів, товщиною шкаралупи та інтенсивністю яйцекладки, вагою, об'ємом та щільністю яєць з віком курей.


[0] [1] [2]

Меню
Реклама2006-2009 © Диссертации и авторефераты Украины